Переведення — це зміна істотних умов трудового договору, обумовлених під час його укладення.
Кодекс законів про працю України містить декілька видів переведення:
Перелічені вище види переведень (крім переходу на легшу роботу) носять постійний характер і допускаються тільки за згодою працівника.
Проте КЗпП у ст. 33 і 34 виділяє й тимчасові переведення. Так, роботодавець вправі без згоди працівника перевести його на іншу роботу у цій установі на строк до одного місяця у таких випадках (ч. 2 ст. 33 КЗпП):
— для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій;
— при виникненні інших обставин, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей.
Також у разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальності і кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця (ст. 34 КЗпП).
Важливо, що статтею 32 КЗпП також вводиться поняття переміщення. Під переміщенням розуміють перехід працівника у цій установі на інше робоче місце, в інший структурний підрозділ на території установи в межах тієї ж місцевості, доручення роботи на іншому механізмі або агрегаті при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою і з тими ж істотними умовами праці. (Абзац другий п. 31 Постанови № 9 Верховного Суду “Про практику розгляду судами трудових спорів”).
Під істотними умовами праці маються на увазі наступні характеристики – система та розмір оплати праці, пільги, режим роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміна розрядів і найменування посад.
Пам’ятайте про гарантії, закріплені за переведеними працівниками на іншу роботу:
— робота за посадою (професією), на яку переводять працівника, не повинна бути протипоказана йому за станом здоров’я;
— переведеним працівникам не можна встановлювати випробувальний строк;
— при переведенні працівника на іншу постійну нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення (ч. 1 ст. 114 КЗпП).
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць