Трудові права та гарантії для жінок


На прохання вагітної жінки, жінки, яка має дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, в тому числі таку, що знаходиться під її опікуванням або здійснює догляд за хворим членом сім’ї відповідно до медичного висновку, власник або уповноважений ним орган зобов’язаний встановлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень (ч.1 ст. 56 КЗпП).

Важливо! Це є обов’язком  роботодавця, а не його правом!

Скорочена тривалість робочого часу може встановлюватись за рахунок власних коштів на підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дітей віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю (ст. 51 КЗпП).

Якщо жінка дізналася про свою вагітність, їй відповідно до медичного висновку знижуються норми виробітку, норми обслуговування. Крім того, вагітна жінка може бути переведена на іншу роботу, яка є легшою і виключає вплив несприятливих виробничих факторів. При цьому  зберігається середній заробіток за попередньою роботою.

Якщо вам необхідний час для отримання медичної довідки та вирішення питання про надання легшої роботи і виключає вплив несприятливих виробничих факторів, вагітна жінка підлягає звільненню від роботи із збереженням середнього заробітку за всі пропущені внаслідок цього робочі дні за рахунок підприємства, установи, організації. (стаття 178 КЗпП)

Додатковими гарантіями також наділені жінки, які мають дітей віком до трьох років. Так, в разі неможливості виконання попередньої роботи  вказані жінки переводяться на іншу роботу із збереженням середнього заробітку за попередньою роботою до досягнення дитиною віку трьох років.

Важливо! Якщо заробіток вагітних жінок або жінок, які мають дітей віком до трьох років на легшій роботі є вищим, ніж той, який вони одержували до переведення, їм виплачується фактичний заробіток.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць