Діяльність в рамках Європейської федерації профспілок громадського обслуговування та її постійних комітетів

Профспілка є активним учасником європейського міжнародного профспілкового руху в рамках Європейської федерації профспілок громадського обслуговування. Голова Профспілки є членом постійних комітетів ЄФПГО з питань національного та європейського врядування (NEA) та з питань місцевого та регіонального управління (LRG).

2016-2020 роки стали роками посилення співпраці та впливу Профспілки в межах ЄФПГО, про що свідчить кількість зустрічей, міжнародних візитів, публічних виступів на міжнародних заходах європейського профспілкового руху.

Робота в постійних комітетах ЄФПГО. Голова Профспілки бере постійну участь у роботі постійних комітетів ЄФПГО з питань національного та європейського врядування (NEA) та з питань місцевого та регіонального управління (LRG) та відстоює позицію позицію боротьби за трудові права, не лише українських працівників, але і колег з інших європейських країн, презентує європейським колегам напрацювання та результати соціального діалогу на рівні місцевого та регіонального державного управління України. Основними питаннями, з якими працюють комітети сьогодні є: ключові пріоритети діяльності профспілок в секторі місцевого та регіонального управління, питання соціального діалогу, соціальні аспекти та механізми забезпечення прозорості здійснення державних закупівель, а також надання державних послуг в електронному вигляді та подальший розвиток системи електронного врядування.

Так, Голова Профспілки взяв участь у роботі 4 засідань постійного комітету ЄФПГО з питань національного та європейського врядування (NEA):

 • 12 жовтня 2016 рік, Брюссель, Бельгія;
 • 19 жовтня 2017 рік, Брюссель, Бельгія;
 • 26 вересня 2018 рік, Брюссель, Бельгія;
 • 15 жовтня 2019 рік, Брюссель, Бельгія.

Голова Профспілки взяв участь у роботі 2 засідань постійного комітету ЄФПГО з питань місцевого та регіонального управління (LRG):

 • 28 липня 2017 рік, Брюссель, Бельгія;
 • 12 березня 2018 рік, Брюссель, Бельгія.

Під час зустрічей профспілкові лідери мають можливість поділитись досвідом вирішення проблем, прикладами профспілкової солідарності та висловити вдячність колегам за підтримку під час відстоювання прав працівників сектору місцевого та регіонального управління Європи.

          Солідарна підтримка. Завдяки активній позиції на міжнародному рівні Профспілка у 2018 -2020 роках отримала підтримку від найвищого керівництва Європейської федерації профспілок громадського обслуговування у питаннях відстоювання прав державних службовців. Восени 2019 року, за особистим підписом генерального секретаря Європейської федерації профспілок громадського обслуговування Яна Вільяма Гудріана було направлено листи підтримки до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з метою зупинення наступу на права профспілок, прийняття антитрудового законодавства, недопущення масового вивільнення та скорочення державних службовців.

          Під час особистого візиту в Україну 26 січня 2020 року Генеральний секретар ЄФПГО, завдяки позиції Профспілки, особливо звернув увагу парламентарів та урядовців на проблеми державних службовців України, під час зустрічей на рівні Комітетів Верховної Ради України.

Робота в рамках Північно-Східного Європейського округу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування. Голова Профспілки працівників державних установ України Юрій Піжук бере активну участь в роботі Північно-Східного Європейського округу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування.

За період 2016-2018 року Голова Профспілки взяв участь у 4 зустрічах Північно-Східного Європейського округу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування, які проходили:

 • 2-3 березня 2016 р., Мінськ, Білорусь;
 • 20-21 лютого 2017 р., Ереван, Вірменія;
 • 18-19 червня 2018 р., Тбілісі, Грузія;
 • 28-29 серпня 2019 р., Таллін, Естонія.

У серпні 2019 року Юрія Піжука обрано головою округу Північно-Східного Європейського округу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування. З метою покращення роботи в рамках округів ЄФПГО Голова Профспілки взяв участь у засіданні робочої групи віце-президентів Європейської федерації профспілок громадського обслуговування ЄФПГО, яка відбулась 23 січня 2020 у м. Брюссель, Бельгія.

Визнанням високого рівня діяльності на рівні європейського міжнародного профспілкового руху стала участь делегатів від Профспілки працівників державних установ України у засіданні 10 Конгресу Європейської федерації профспілок громадського обслуговування – 03-07 червня 2019р у м . Дублін, Ірландія. Меседж Конгресу «Боротьба профспілок за кожного!» – стане гаслом солідарності та дії для кожного члена профспілки по всьому європейському континенту на найближчі п’ять років. На великому форумі, участь в якому взяло більше 600 делегатів європейських профспілок, Профспілку представляла Наталія Титаренко, заступник Голови Профспілки, яка взяла участь у роботі Конгресу у складі української делегації Федерації Профспілок України. За підсумками роботи Конгресу було прийнято дві резолюції, в яких було викладено спільні дії профспілок щодо посилення гендерної рівності та організації жінок у боротьбі за скасування розриву в оплаті праці в громадському секторі. Вирішення всіх цих та інших проблем полягає в організації профспілок. Основою сили профспілок є їх чисельність, а також віра в профспілкові ідеї і чітке та послідовне відстоювання своїх позицій. Без цих речей неможливо захищати, вести перемовини.

Протягом наступних п’яти років – органайзінг та побудова сильних профспілок – продовжить бути одними з основних цілей ЄФПГО, а в рамках міжнародної діяльності і Профспілки працівників державних установ України.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

  * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць