Допомога тим, хто виїхав з окупації

До 24 лютого 2022 року херсонці були повноцінними громадянинами країни, мали власний дім, роботу й організований побут. Аж раптом проти власної волі вони опинилася в точці, де все потрібно почати спочатку. Усе те, що будувалось роками було вмить зруйноване війною, а життя розділилось на “до” та “після”.

З минулого мирного життя у багатьох, хто виїхав з окупації, залишилась лише одна валіза з мінімальним комплектом речей (при евакуації більше не візьмеш).

А у тих, хто вийшов під обстрілами з територій бойових дій, долаючи пішки відстань 20 – 30 км до Дніпропетровщини, у кращому випадку залишились лише документи.

Людина, яка вимушено покинула домівку через війну й опинилася в новому місті, відчуває великий спектр емоцій, серед яких є і сором.

Адже просити про допомогу непросто, особливо, якщо маєш людську гідність і до цього все життя розв’язував свої проблеми самостійно.

Сьогодні херсонці, які стали ВПО або отримали європейський захист, змушені закривати первинні потреби, щоб вижити: житло, їжа, одяг, ліки, речі першої необхідності.

Часто в переселенців немає базових речей, таких як зубна щітка чи теплий светр, чашки чи рушника, гребінця чи шкарпеток. Велика кількість родин лишилася без усього, тому навіть цих простих, але важливих речей у них може не бути.

Разом із тим наші спілчани залишаються людьми, для яких нормально – прагнути більшого комфорту, ніж державна допомога у розмірі 2000 грн. або стандартний продуктовий чи гігієнічний набір, що їх можуть запропонувати волонтерські організації.

У кожної людини своя зона комфорту та свої речі, які приносять радість.

Можливо, комусь потрібні плойка чи набір для манікюру, і це – ок. Ми всі гідні почуватися повноцінними людьми, робити речі, які нас тішать. І, можливо, локони, зроблені на плойку додадуть упевненості в перший робочий день на новому місці. Чи манікюрне приладдя стане робочим інструментом і людина почне свою справу.

Закрити базові потреби – це важливо, але зробити ще більше, дати людині відчуття себе, комфорт, упевненість – неоціненно.

ТОМУ ПРИ НАШІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ ДІЄ ЦІЛЬОВИЙ ФОНД “ДОПОМОГТИ ЖИТИ”.

З кількамісячного досвіду нашої організації, ми дійшли висновку, що етично допомогти вимушено переміщеним особам і зробити це так, щоби вони не почувалися «людьми другого сорту» в черзі за гуманітарною допомогою, можливо шляхом надання адресних грошових допомог.

Такий вид допомог дає людині можливість самій робити вибір, які базові потреби закрити, і що саме купити із їжі, одягу, ліків, засобів гігієни. А може сьогодні потрібно придбати харчування для домашніх тваринок, нову книгу чи інші побутові речі, щоб влаштовувати свій побут і своє життя на новому місці.

Сума вашої допомоги може бути маленькою 50, 100, 200 грн., чи на ваш розсуд, але вона стане частинкою великої справи, порятунком чиєїсь долі, життя.

ВАЖЛИВО!!! У полі коментарі, будь ласка, напишіть: благодійний внесок постраждалим від війни

Зібрані кошти направляються спілчанам у безкотівковій формі на карткові рахунки.


Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць