ФЕДЕРАЦІЯ ПРОФСПІЛОК УКРАЇНИ

Федерація профспілок України (ФПУ) — найбільше всеукраїнське профспілкове об’єднання, в яке входять більш як 85 % членів профспілок країни. Створена у 1990 році з активів Всесоюзної центральної ради професійних спілок в Україні.

Чинний голова — Осовий Григорій Васильович.

Заступники голови — Саєнко Володимир Володимирович, Драп’ятий Євген Михайлович, Шубін Олександр Олександрович.

До складу ФПУ входить 44 галузеві членські організації та 27 територіальних об’єднань[1]. Численність первинних профспілкових організацій, що входять до ФПУ, станом на 1 січня2019 року становила 52 975 організацій, загальна кількість членів — 4 828 тисяч осіб.

Метою діяльності ФПУ є вираження, представлення інтересів і захист прав організацій – членів ФПУ, координація їхніх колективних дій, представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, їх організаціями і об’єднаннями, а також з іншими об’єднаннями громадян.[2]

Основними завданнями ФПУ є захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілок; соціальний захист членів профспілок та їхніх сімей; відстоювання духовних, соціально-культурних прав та інтересів членів профспілок; правовий захист членів профспілок; посилення впливу на політичне життя і формування громадянського суспільства; вдосконалення системи соціального партнерства: профспілки, роботодавці, держава; розвиток співпраці з іншими профспілками та їх об’єднаннями; забезпечення прав та можливостей жінок і чоловіків; зміцнення ФПУ як найбільшого представницького профцентру України; поглиблення міжнародних зв’язків ФПУ.[3]

Федерація профспілок України входить до Міжнародної конфедерації профспілокВсеєвропейської регіональної ради профспілок. ФПУ підтримує зв’язки з профцентрами країн СНД, Бельгії, Болгарії, В’єтнаму, Данії, Ізраїлю, Кіпру, Китаю, Польщі, Румунії, Сербії, Словенії, Угорщини, Франції та інших країн.

Значну увагу Федерація профспілок України приділяє співробітництву з Міжнародною організацією праці (МОП), бере участь в її заходах, у розробці важливих для профспілкового руху конвенцій, відстоюючи у відповідних комітетах загальну позицію профспілок, активно використовує можливості МОП у галузі експертної оцінки проектів законодавчих актів, які проходять обговорення у Верховній Раді України.

ФПУ підтримує постійні стосунки з представництвами Всесвітнього банку, Міжнародного валютного фонду, висловлюючи свою точку зору з приводу політики, яку проводять ці міжнародні фінансові інститути.

Федерація незалежних профспілок України, що була створена 6 жовтня 1990 року є правонаступницею Української республіканської ради профспілок. Декларацію про заснування Федерації підписали 25 республіканських галузевих профспілок і 24 регіональних міжсоюзних профоб’єднання. У листопаді 1992 року на II (позачерговому) з’їзді Федерація незалежних профспілок України була перейменована у Федерацію профспілок України.

21—23 жовтня 1997 року відбувся III з’їзд ФПУ. IV з’їзд ФПУ проходив двома етапами: перший — 19—21 листопада, другий — 12 грудня 2002 року. З’їзд затвердив нову редакцію Статуту Федерації профспілок України і Програму дій ФПУ на 2002—2007 роки. V з’їзд ФПУ відбувся 5 квітня 2006 року. З’їзд прийняв Програму дій ФПУ на 2006—2011 роки, затвердив нову редакцію Статуту ФПУ. 23—24 березня 2011 року відбувся VI з’їзд ФПУ.

Федерація розташована у Будинку профспілок України м. Київ, майдан Незалежності, 2. тел./ф.: 205-76-00

Більш детальну інформацію про роботу Федерації профспілок України дивись на офіційному сайті https://www.fpsu.org.ua/ та підписуйся на сторінку у Фейсбуці 

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць