Головною метою роботи Молодіжної ради Профспілки у 2016–2020 рр. стало підвищення комунікації, мотивації, активності профспілкової молоді, членів Молодіжної ради Профспілки та Молодіжних рад регіональних організацій Профспілки, знаходження та реалізація механізмів зв’язків з молодими профспілковцями на місцях. Завдяки реалізації та участі у навчальних, освітніх, інформаційних проектах, проведенню роботи з налагодження комунікації вдалося досягти активності та мати позитивні приклади молодіжної роботи серед регіональних профспілкових організацій. Значну роль в цьому відіграли керівництво та голови регіональних організацій, які підтримали молодіжну діяльність у своїх організаціях, оскільки ефективність реалізації молодіжної політики в Профспілці безпосередньо залежить від підтримки ініціатив молоді на місцях.
За 2016-2020 роки, у порівняні з попереднім періодом, активність Молодіжної ради Профспілки щодо організації та участі у заходах виросла:
З 2016 року розпочалось проведення постійного навчання для профспілкової молодів в рамках реалізації спільного проекту «Профспілкові цінності в дії:рівність, солідарність, толерантність» Молодіжної ради Профспілки та Центру Солідарності в Україні Американської федерації праці, Громадської організації «Трудові ініціативи». Головною метою проекту є не лише охоплення молоді профспілковими ідеями, навчанням, покращення комунікацій, але і формування сильної молодіжної профспілкової мережі та кадрового резерву Профспілки. Для роботи з навчання молоді залучаються, як бізнес-тренери, менеджери правозахисних організацій, так і фахові викладачі.
Так, в рамках проекту за період 2016-2020 років Молодіжною радою ППДУУ за підтримки Центру Солідарності в Україні Американської федерації праці та Громадської організації «Трудові ініціативи» було організовано та проведено ряд 5 навчальних семінарів, та залучено понад 125 учасників, зокрема:
Результатами співпраці протягом 2016-2020 років за проектом з Центром Солідарності в Україні Американської федерації праці та Громадською організацією «Трудові ініціативи» стала можливість залучення до роботи з молодими профспілковцями бізнес-тренерів, що сприяло оновленню методів та механізмів профспілкової роботи з молоддю. Так, завдяки роботі з тренером міжнародного рівня, PR-технологом Мариною Говорухіною активізувалась профспілкової робота в регіонах. (зокрема у Івано-Франківській, Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській, Чернівецькій регіональних організаціях). Відбувся пошук нових, активних профспілкових лідерів, покращилась комунікаційна взаємодія між членами Молодіжної ради. Було сформовано робочу групу з оновлення сторінки Молодіжної ради на офіційному веб-сайті Профспілки. Після проведення семінару вдалося активізувати роботу, відшукати нових, молодих лідерів, які включились у роботу в регіонах, зокрема, навчання молоді, долучились до ініціатив Молодіжної ради Профспілки та залучають до профспілкової роботи молодь з регіонів.
Понад 15% молодих профактивістів навчених за програмою базового курсу навчання в рамках проекту «Розвиток державного сектору України» Профспілки працівників державних установ України та Профспілки державних службовців Швеції, а 7 осіб долучились до тренерської мережі Профспілки.
Протягом 2016-2020 років 21 представник профспілкової молоді взяли участь у роботі 6 літніх молодіжних міжнародних профспілкових шкіл:
Покращення комунікації та залучення молоді до загальної профспілкової роботи, активної взаємодії з регіональними організаціями профспілки, сприяли покращенню розуміння значення молодіжної роботи серед голів регіональних організацій Профспілки. Так, вперше за весь період діяльності Профспілки, у 2018 році було підписано Угоду про співпрацю Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької обласних організацій Профспілки щодо проведення спільних заходів з активізації молодіжної політики у профспілці. За 2018-2020 роки в рамках Угоди було проведено 3 виїзні семінари для профспілкової молоді, що включали навчання, обмін досвідом та комунікаційні заходи.
У 2016 році для покращення взаємодії між членами Молодіжної ради та впровадження нових форм роботи створено електронну базу розсилки членів Молодіжної ради, створену групу в менеджері Viber. Станом на 01.11.2020 до комунікаційної спільноти входить 40 осіб, серед яких голови Молодіжних рад регіональних організації Профспілки та їх заступники.
За допомогою електронної розсилки члени Молодіжної ради оперативно інформуються про можливості участі у семінарах, «круглих столах», обговореннях, організованих Профспілкою та Молодіжною радою профспілки, Молодіжною радою Федерації профспілок України у співпраці з громадськими організаціями та партнерами. До процесу формування бази активно підключились молодіжні ради Запорізької, Миколаївської, Херсонської та Чернівецької областей. Станом на 01.11.2020 база електронних адрес молодих профспілкових активістів налічує 2005 активних адрес.
У 2016 роках для покращення профспілкової комунікації та присутності Профспілки в інформаційному просторі Молодіжною радою Профспілки розпочато реалізацію проекту з позиціонування обласних організацій профспілки на картах Google map. Розміщено контакту інформацію, позиціонування організації на карті, що покращує пошук організації членами Профспілки.
На знак солідарності молодь Профспілки підключається до міжнародних та всеукраїнських акцій за відстоювання прав на гідні умови праці та оплату праці. Так, протягом 2016-2020 року взято участь у 16 міжнародних акціях профспілкової солідарності Інтернаціоналу громадського обслуговування та ЄФПГО з питань захисту профспілкових прав, гендерної рівності, кліматичних змін.
Підписано Угоду про співпрацю між Молодіжної радою Профспілки та Спілкою молодих державних службовців землі Вестфалія (Німеччина). В рамках співпраці проведено міжнародний круглий стіл «Реформування державної служби в Україні: проблеми та виклики. Роль професійних спілок в процесі реформування» за участю керівництва Профспілки, НАДС.
З 2018 року молодь профспілки почала долучатись до участі у щорічній Міжнародній конференції «Політичні партії та профспілкові рухи. Кращі європейські практики та українські реалії», до учасників якої увійшли також керівники Всеукраїнських профспілок, керівники Європейських профспілок Швеції, Нідерландів, Бельгії, дипломати та співробітники міжнародних організацій, науковці та громадські діячі. Це свідчить про оцінку діяльності Молодіжної ради Профспілки, не лише в середині організації, але і за її межами.
Діаграму проведених заходів за звітний період можна окреслити таким чином:
Таким чином, можемо говорити про те, що за звітний період 2016-2020 років у Профспілці було «перезавантажено» діяльність Молодіжної ради – з номінальної на реальну.
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць