Залучення до навчального процесу Профспілки регіональних організацій є важливою складовою побудови не лише сталої, але й ефективної системи профспілкового навчання.
Загалом можна відмітити зростання показників проведення навчальних заходів та охоплення навчанням на базі регіональних організацій профспілки.
У 2018 році регіональними організаціями Профспілки запроваджено нову практику проведення спільних виїзних семінарів з питань колдоговірної роботи, профспілкового лідерства та мотивації профчленства. Так, відбулось 3 таких семінари на базі Івано-Франківської, Чернівецької та Тернопільської обласних організацій Профспілки.
В умовах пандемії COVID-19, починаючи з весни 2020, для навчання спілчан використовується онлайн-платформа Zoom. Зокрема, Херсонською облорганізацією Профспілки проведено онлайн-конференції «Стан соціального діалогу з роботодавцями щодо створення належних умов праці в організаційних ланках Херсонської облорганізації Профспілки» та «Захист трудових та профспілкових прав працівників в умовах карантину», Івано-Франківською обласної організацією проведено онлайн-семінар «Мотивація профспілкового членства».
За звітний період 2016-2020 років, серед тем навчальних семінарів, можна виокремити, як традиційні («Про дії профкому при звільненні працівників», «Дії профкому при виникненні заборгованості», «Скорочення працівників: алгоритм взаємодії роботодавців і профспілки», «Про оподаткування профспілкових організацій», «Формування стратегії роботи обласних організацій профспілки спрямованих на розвиток молодіжного середовища»), так і нові теми з мотивації профспілкового членства та молодіжної роботи, розбудови та збереженню профспілкових організацій в ОТГ в умовах децентралізації, а також медіаграмотності в профспілковій роботі. Велика увага приділяється навчанням з теми гарантій членів профспілки, обраних до профорганів.
Крім того, у 2016-2020 роках спостерігається посилення роботи з розробки навчально-методичних матеріалів. Так, у звітному періоді підготовлено та видано 1642 методичних та інформаційних матеріали, зокрема: «Методичні рекомендації з питань організаційної роботи на допомогу профспілковому активу», «Рекомендації щодо дій виборних профспілкових органів при скороченні штатної чисельності та вивільненні найманих працівників», «Особливості оподаткування та бухгалтерського обліку профспілкових організацій», «Особливості легалізації новоствореної профспілкової організації», «Довідник голови первинної профспілкової організації», «Фінансова робота в профспілках», «Скорочення працівників: поетапні дії профспілок».
Важливим питанням впродовж 2016-2020 років залишається збільшення відсотку розподілу витрат у організаціях профспілки на організацію навчання членів профспілки із бюджетів регіональних організацій.
Питання фінансування сталої системи профспілкового навчання залишається на порядку денному, і нажаль, його не вдалось вирішити протягом 2016-2020 років. Так, не вдалось створити Фонд профспілкового навчання, який міг би бути спрямований для фінансування навчання.
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць