АНАЛІТИКА. 41% УКРАЇНЦІВ НЕ МОЖУТЬ ЗНАЙТИ РОБОТУ З ГІДНОЮ ОПЛАТОЮ — ДОСЛІДЖЕННЯ

На думку пошукачів, зараз роботодавці стали більш вимогливими до навичок кандидатів, а для успішного пошуку роботи потрібно проявляти більше активності самим шукачам — так вважають 18% респондентів.

Із 2400 опитаних 60% працюють в українських компаніях, 17% у міжнародному бізнесі.

71% респондентів мають досвід роботи більше 10 років, 6% опитаних — це молоді спеціалісти та студенти. 68% опитаних мають роботу, решта не працевлаштовані.

Про це йдеться в дослідженні GRC.

Основні складнощі, з якими стикаються українці під час пошуку роботи:

● 41% не можуть знайти роботу з гідною оплатою;

● 29% відмічають зменшення кількості вакансій у професії;

● 23% не можуть знайти роботу через дискримінацію за віком;

● 22% респондентів відмічають, що на пошук роботи витрачається більше сил і часу;

● 22% зазначили відсутність фідбеку від рекрутерів після співбесіди і при відгуках на вакансії і 21% кандидатів вказують на відсутність зворотного зв’язку після проходження співбесіди.

Вимоги до кандидатів на вакансії досить високі, майже 3 з 5 вакансій очікують розмовний рівень англійської мови, достатній досвід і підтверджені результати роботи. Роботодавець не має часу і ресурсів на навчання професійним навичкам.

Вимоги шукача до роботодавця. Змінились пріоритети, змінились витрати, тому на 1 місце виходить достойна заробітна плата.

За даними опитування, 63% українців не бояться скорочень у найближчі півроку, 17% працівників таки очікують скорочення.

Що з зарплатами

Щодо умов праці, то одним із ключових питань для працівників і кандидатів є розмір оплати праці: 28% респондентів відповіли, що отримують зарплату у повному розмірі, як і до війни; 12% відмічають її скорочення на 10−30%; 9% респондентів фіксують збільшення зарплати на 10−30%; 8% респондентів зазначили про скорочення зарплати більш ніж на 50%.

Детальніше: https://news.finance.ua/ua/41-ukrainciv-ne-mozhut-znayty-robotu-z-hidnoyu-oplatoyu-doslidzhennya-infohrafika?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=07-02-2024

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць