АНАЛІТИКА. СБ НАЗВАВ ГАЛУЗІ УКРАЇНСЬКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ, ЯКІ НАЙБІЛЬШЕ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ

Безпосередньо зіткнулись із руйнуваннями 20% українського бізнесу, тоді як 70% втратили доходи. Про це відомо зі звіту Світового банку (СБ).

Звіт банку побудований на опитуванні підприємців та аналізі відкритих джерел.Як зазначається, падіння доходів зазнали 70% опитаних. У середньому дохід підприємств впав вдвічі відносно 2021 року. В регіональному розрізі, найбільше постраждали східні області, де дохід впав втричі, меншою мірою постраждав південь країни, де падіння в середньому фіксують на рівні 60%, у західних областях цей показник становить приблизно 40%.Внаслідок бойових дій приблизно 20% підприємств зазнали руйнувань. Як і у випадку із доходами, найбільших руйнувань зазнав схід країни, де приблизно 47% підприємств зустрілись з руйнуваннями, меншою мірою це стосується південних областей, де показник становить 29%. Найбільш постраждалою галуззю від воєнних дій є металургія, яка втратила більш ніж 60% капіталізації.СБ також наводить перелік проблем з якими зіткнувся український бізнес, окрім безпосередньо знищення внаслідок війни:
  • проблеми з енергопостачанням після російських обстрілів;порушення логістики через бойові дії та блокаду;падіння попиту;нестача робітників через мобілізацію та виїзд за кордон;нестача фінансів.
  •  СБ пророкує українській економіці незначне відновлення після падіння у більш ніж 30% за 2022 рік. Ріст ВВП у 5% за 2023 рік повʼязують значними витратами держбюджету.Детальніше: https://news.finance.ua/ua/kozhna-p-yata-kompaniya-ukrainy-zitknulas-z-ruynuvannyamy-svitovyy-bank?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=15-01-2024

    Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

      * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць