АНАЛІТИКА. УРЯД ПІДВИЩИВ ЗАРПЛАТИ БЮДЖЕТНИКАМ

Кабінет Міністрів підвищив з 1 січня 2024 року зарплати бюджетникам через зростання мінімальної зарплати. Наступне підвищення відбудеться вже з 1 квітня.

Про це йдеться у постанові уряду від 12 січня 2024 р. № 23.«Посадові оклади (тарифні ставки) з 1 січня 2024 року розраховуються виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1 тарифного розряду — 3 195 гривень», — йдеться в документі.До цього посадові оклади з 1 грудня 2021 року розраховувалися виходячи з посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду у розмірі 2 893 гривні.Таким чином, базовий оклад підвищений на 10,4%.Згідно із законом про державний бюджет України, з 1 січня 2024 року розмір мінімальної заробітної плати зріс із 6700 до 7100 гривень. З 1 квітня мінімалка зросте до 8000 гривень. Від мінімальної зарплати залежать посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери. Після підвищення мінімалки пропорційно зростають і зарплати бюджетників. В уряді стежать за тим, щоб оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки становив 44,5% від мінімальної зарплати.Довідка :
  • за даними Work.ua, у грудні середня заробітна плата зросла на 3% і склала 19 000 грн;інвестиційний банкір та фінансовий експерт Сергій Фурса вважає, що базовий сценарій передбачає продовження динаміки зростання доходів в Україні.за даними НБУ, пожвавлення економіки та сповільнення інфляції сприяли відновленню зростання реальних зарплат з ІІ кварталу 2023 року. Реальні зарплати відновили зростання не лише завдяки бюджетним виплатам, а й ресурсам підприємств.
  • Джерело: https://news.finance.ua/ua/uryad-pidvyshhyv-zarplaty-byudzhetnykam?utm_source=news&utm_medium=email&utm_campaign=15-01-2024

    Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

      * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць