ДИСТАНЦІЙНА РОБОТА: ЗАКОНОДАВЧІ ДІЇ З БОКУ ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ

ЄКП закликає Європейську Комісію ініціювати швидкі законодавчі дії щодо телероботи та права на відключення після блокування роботодавцями Європейської угоди про соціальне партнерство.

У червні минулого року три європейські організації роботодавців підписали з ЄКП робочу програму соціального діалогу, яка включала в себе зобов’язання провести переговори щодо юридично обов’язкової угоди про телероботу, яка буде імплементована у вигляді директиви. 

Однак після переговорів, що тривали більше року, дві з трьох організацій роботодавців відмовилися запропонувати будь-який текст. ЄКП шкодує, що роботодавці не змогли запропонувати шлях до успішного результату і вийшли з переговорів.

«Пандемія»

Потреба в регулюванні дистанційної роботи стала ще більш нагальною після пандемії, оскільки дослідження умов праці в ЄС показало, що люди, які регулярно працюють з дому, в шість разів частіше працюють у свій вільний час і вдвічі частіше працюють 48 годин.

Тепер Європейська комісія повинна негайно прийняти законодавство, яке забезпечить належні умови праці для людей, які працюють на дистанційній роботі. Ми закликаємо Комісію запропонувати директиву, яка б  

– Гарантуватиме існуюче право на відключення;

– Забезпечить рівну оплату праці та ставлення до працівників, які працюють на дистанційній роботі;

– Захищати приватність і запобігати інвазивному спостереженню;

– Забезпечити, щоб рішення про дистанційну роботу було в руках працівника, а не про заміну робочого місця;

– гарантувати участь профспілок через колективні переговори в розробці та впровадженні дистанційної роботи.

заявила Генеральний секретар ЄКП Естер Лінч:

“Під час пандемії мільйони людей були змушені працювати в умовах тимчасової дистанційної роботи. Хоча локдауни з’являлися і зникали, дистанційна робота залишилася назавжди. Настав час винести уроки з того, що спрацювало, і виправити те, що все ще не працює. 

М’яч тепер на полі Європейської комісії. Вони вчинили правильно, поставивши законодавчий процес на паузу, щоб дати простір для переговорів. Тепер вони повинні заповнити прогалину і запропонувати законодавство на рівні ЄС до кінця цього мандату. Працівники не повинні залишитися без належного захисту”.

Джерело: https://www.etuc.org/en/pressrelease/telework-legislative-action-needed-eu-commission

Переклад –

Департамент міжнародних зв’язків апарату ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць