ІНФОРМАЦІЯ ПРО СТАН СОЦІАЛЬНО-ТРУДОВИХ ВІДНОСИН, КОЛЕКТИВНІ ТРУДОВІ СПОРИ (КОНФЛІКТИ) В УКРАЇНІ У СІЧНІ-КВІТНІ 2023 РОКУ

Упродовж січня-квітня 2023 року Національна служба посередництва і примирення (далі – НСПП) сприяла вирішенню 140 колективних трудових спорів (конфліктів) (далі — КТС(К)) (3 – на національному, 4 – на галузевому, 2 – на територіальному, 131 – на виробничому рівнях), у яких взяли участь понад 1,6 млн працівників 7643 суб’єктів господарювання.

У зазначених спорах найманими працівниками було висунуто 316 вимог, з яких; 142 (45%) – щодо невиконання вимог законодавства про працю; 101 (32%) – щодо виконання колективного договору, угоди або окремих їх положень; 46 (15%) – щодо встановлення нових або зміни існуючих соціально- економічних умов праці та виробничого побуту; 27 (8%) – щодо укладення або зміни колективного договору, угоди.

За сприяння НСПП упродовж звітного періоду вирішено та знято з реєстрації 30 КТС(К) та 33 вимоги, з яких 88% склали вимоги, що виникли у зв’язку з розбіжностями щодо невиконання норм законодавства про працю.

Упродовж звітного періоду за сприяння НСПП проведено 697 примирних процедур, спрямованих на вирішення КТС(К) та запобігання їх виникненню, зокрема, 694 узгоджувальні зустрічі та 3 засідання примирних комісій.

З метою запобігання виникненню КТС(К) та стабілізації стану соціально-трудових відносин (далі – СТВ) НСПП здійснювались заходи, спрямовані на врегулювання 311 конфліктних ситуацій (1 – на територіальному, 310 – на виробничому рівнях) на 317 підприємствах, зокрема, Дніпропетровської (32), Рівненської (31), Одеської та Тернопільської (по 23), Закарпатської (22), Волинської (20) областей.

За сприяння НСПП врегульовано 121 конфліктну ситуацію (1 – на територіальному; 120 – на виробничому рівнях) на 133 підприємствах.

Завдяки превентивним заходам НСПП жодна конфліктна ситуація не стала предметом виникнення КТС(К).

З метою сприяння поліпшенню стану СТВ та запобігання виникненню КТС(К) працівники НСПП взяли участь у 55 засіданнях комісій (обласних, місцевих, районних) адміністрацій, де розглядалися, зокрема, питання погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам 266 підприємств у сумі понад 1,6 млрд грн.

Упродовж січня-квітня проведено 20 засідань Комісій з проведення оцінки відповідності критеріям репрезентативності та підтвердження репрезентативності суб’єктів сторін профспілок і організацій роботодавців.

Упродовж чотирьох місяців працівниками НСПП підготовлено та розміщено в ЗМІ 343 публікації, організовано та проведено 365 заходів (семінари, наради, круглі столи) з питань забезпечення реалізації в Україні правового механізму вирішення КТС(К) та здійснення соціального діалогу, взято участь у 231 заході, організованому сторонами соціального діалогу та соціальними партнерами.

                                                       Управління соціального діалогу та колективно – договірного регулювання

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць