МІНЕКОНОМІКИ: ПІДВИЩЕННЯ РОЗМІРУ ПОСАДОВОГО ОКЛАДУ БУДЕ ОПРАЦЬОВАНО З УРАХУВАННЯМ ФІНАНСОВИХ МОЖЛИВОСТЕЙ БЮДЖЕТУ В ПРОЦЕСІ ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ

Міністерство економіки України поінформувало Спільний представницький орган репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні про розгляд листа СПО об’єднань профспілок від 13.09.2022 щодо прискорення прийняття проекту постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери» (далі – проект акта) щодо підвищення з 1 жовтня 2022 р. посадових окладів (тарифних ставок) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Зазначений проект акта розроблено Мінекономіки у зв’язку з підвищенням на законодавчому рівні розміру мінімальної заробітної плати з 01.10.2022 до 6 700 грн та недопущенням збільшення грошового розриву між посадовим окладом (тарифною ставкою) працівника 1-го тарифного розряду і розміром мінімальної заробітної плати. Проектом акта пропонується установити, що з 1 жовтня 2022 р. посадові оклади (тарифні ставки) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери розраховуються, виходячи з розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду Єдиної тарифної сітки (далі – ЄТС) 2 982 гривні.

Міністерством фінансів України проект акта не погоджено, оскільки така ініціатива матиме вплив на видаткову частини бюджетів не лише у 2022, а і у 2023 році – забезпечення у 2023 році посадового окладу працівників 1-го тарифного розряду ЄТС у запропонованому розмірі 2 982 грн потребуватиме значних додаткових видатків на оплату праці працівників бюджетної сфери. Отже, враховуючи реалії сьогодення та обмеженість доходної частини бюджетів, вишукання додаткових видатків є неможливим.

З метою обговорення зауважень Міністерства фінансів України до проекту акта та врегулювання спірних позицій в Мінекономіки було проведено узгоджувальну нараду, за результатами якої позиція Мінфіну залишилась незмінною.

Також у листі зазначено, що 07.10.2022 Верховною Радою України прийнято за основу проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» (реєстр. № 8000 від 14.09.2022). Відповідно до пояснювальної записки до законопроекту у проекті Державного бюджету на 2023 рік передбачено видатки на встановлення мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 у розмірі 6 700 грн та посадового окладу працівника 1-го тарифного розряду ЄТС з 01.01.2023 у розмірі 2 893 гривні.

Враховуючи вищезазначене, можливість подальшого підвищення розміру посадового окладу (тарифної ставки) працівника 1-го тарифного розряду ЄТС буде опрацьована з урахуванням фінансових можливостей бюджету в процесі післявоєнного відновлення економіки України.

 Пресцентр ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць