МІЖНАРОДНА СОЛІДАРНІСТЬ. РОЗПОЧАЛА РОБОТУ ЖІНОЧА ШКОЛА ПАНЄВРОПЕЙСЬКОЇ РЕГІОНАЛЬНОЇ РАДИ

7 листопада 2023 року в Кишиневі (Молдова) розпочалася Жіноча школа Панєвропейської регіональної ради. Головна тема цьогорічної жіночої школи – «Вразливі групи та політика подолання гендерної нерівності в оплаті працівників та інших сферах». Відкрила Жіночу школу Роя Гараєва, голова жіночого комітету ПЕРР, яка у своєму виступі зазначила, що рішення про проведення Жіночої школи в Молдові не випадкове. Молдова знаходиться близько до України, таким чином профспілкова спільнота виявляє солідарність з українським народом.

Ігор Зубко, Голова Національної конфедерації Молдови, у своєму виступі наголосив, що участь жінок важлива у всіх сферах життя як у політиці, так і сферах охорони здоров’я, освіти тощо. Згідно зі статистикою, 64 % профспілкового активу Національної конфедерації профспілок Молдови – це жінки. Тому питання рівності прав жінок і чоловіків є пріоритетним питанням конфедерації і робота, яка проводиться у співпраці з соціальними партнерами, спрямована на підтримку жінок. Так, наприклад, до законодавства внесено зміни щодо осіб, які мають сімейні обов’язки, щодо пенсійного забезпечення жінок тощо. У Молдові активно проводиться робота щодо ратифікації Конвенції МОП 190 для викорінення насильства і домагань у сфері праці. Планується, що цю Конвенцію буде ратифіковано у листопаді цього року.

0 02 05 bd6ce0c8aa468fe16e3fcee1dbc184e7c387a0e2cab5105cd5157dbadb6de1d4 7b82635d6068069b

Учасників Жіночої школи також привітав Антон Леппік, Виконавчий секретар ПЕРР, який зазначив, що профспілки мають проводити роботу за мир і солідарність. Також важливим залишається питання відродження України та відбудови її економіки. Крім того, сьогодні профспілки мають порушувати питання справедливої економічної політики, зеленої економіки та підтримки соціально незахищених верств населення. Важливими є питання оновлення профспілкового руху, в якому жінки та молодь посідатимуть важливе місце, а також варто організовувати працівників, які працюють у неформальному секторі економіки, наприклад, у платформленій економіці.

Робота жіночої школи розпочалася з розгляду ситуації в Україні. Лариса Ровчак поінформувала учасниць Жіночої школи щодо викликів, з якими стикаються українці під час війни, та ролі профспілок у підтримці працівників. Також розглядалися питання підтримки біженців у Молдові. Було зазначено, що 58 % біженців – це жінки, а 44 % – діти. Головним завданням Уряду Молдови є створення необхідних умов для проживання, роботи, а також навчання дітей у Молдові. Крім того, надається велика інформаційна робота щодо послуг, які можуть отримувати біженці з України.

Учасниці Жіночої школи також розглядатимуть питання рівної оплати праці за працю рівної цінності, гендерної політики на національному та міжнародному рівнях і ролі соціального діалогу у пошуку рішень у час нестабільності.

0 02 05 1c5a6bade62df480b844dcd592db823a7c967035e4e986cbe6f1073194f3ae62 f0dd33c837ae59cb

Ровчак Лариса

Департамент профспілкового руху та зв’язків з громадськими організаціями ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць