ОСОБИСТА ДУМКА. КОМУ ВИГІДНИЙ НОВИЙ ТРУДОВИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ?

Сергій Гузь, журналіст, профспілковий діяч:

Торік новий трудовий законопроєкт не підтримали українські профспілки, Міжнародна організація праці, Міжнародні об’єднання профспілок у кількох базових пунктах. Було загальне несхвалення підходу заміни стандартних трудових колективних договорів, передбачених законодавством, на нові форми індивідуальних договорів. Це повністю руйнує систему трудових відносин, що є в Україні. Новий проєкт трудового законодавства не відповідає вимогам європейського ринку праці.

Профспілки виключили з підготовки цього законопроєкту. А його розгляд у парламенті відклали на рік. Зараз до документа знову повернулися. Однак профспілки не можуть протестувати проти його розгляду, їм це забороняє закон. Вони не можуть у законний спосіб протистояти просуванню цього законопроєкту. Єдиний вихід — апелювати до європейської спільноти. (Позиція СПО обєднань профспілок щодо ухвалення ВРУ 12 травня 2022 року у першому читанні законопроєкту № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність»).

Цей проєкт закону стосується малого та середнього бізнесу, приватного сектору. Він частково легалізує ті трудові відносини, які склалися: коли, наприклад, власник може без будь-якої причини звільнити людину. Такого нема у європейському законодавстві. Нині ще є важіль для перемовин щодо цього з роботодавцем.

Те, що нині є порушенням трудового законодавства, після ухвалення законопроєкту стане нормою. Це вигідний для працедавців документ.

Джерело:

https://www.facebook.com/Atomprofspilka/posts/pfbid02pKBje7nscVyX5xHQx6Yn2nofncprUqRVFtR4z8cHwdCr5nLseJPUz6ciqR7Caeqql

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць