ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 1 ГРУДНЯ: КОМУ ПІДВИЩАТЬ ВИПЛАТИ І НАСКІЛЬКИ

З 1 грудня ц.р. Пенсійний фонд України (ПФУ) проведе перерахунок пенсій деяким категоріям громадян.

Зокрема, буде проведено перерахунок пенсій у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму.

З 1 грудня 2022 року вдруге протягом року зросте розмір прожиткового мінімуму, що є підставою для перерахунку розмірів мінімальної пенсії за віком та доплати за понаднормовий стаж (непрацюючим пенсіонерам), надбавок та підвищень, мінімальних пенсійних виплат, максимальної пенсії, які залежать від прожиткового мінімуму.

Згідно з повідомленням ПФУ, прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, зростає на 66 грн – з 2027 грн до 2093 грн.

Розмір підвищення у кожного пенсіонера визначається індивідуально та залежить від того, чи є в пенсійній виплаті складові, розмір яких базується на прожитковому мінімумі. Як правило, такий перерахунок стосується великої кількості пенсіонерів, однак середній розмір підвищення є не досить великим.

Також буде проведено перерахунок пенсій у зв’язку із встановленням мінімальної пенсійної виплати непрацюючим особам, які отримують “страхові” пенсії, на рівні 2500 грн або пропорційно наявному страховому стажу.

З 1 грудня 2022 року у непрацюючих пенсіонерів віком до 70 років, пенсію яким призначено відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” та які мають страховий стаж чоловіки – не менше 35 років, жінки – не менше 30 років, розмір мінімальної пенсійної виплати не може бути менше 2500 грн.

Якщо розмір їхньої пенсійної виплати з урахуванням надбавок, підвищень, інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), не досягає 2500 грн, встановлюється доплата до пенсії в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру.

Крім цього, у зв’язку зі зміною показника середньої заробітної плати, який застосовується при обчисленні пенсій по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника, будуть підвищені виплати учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та непрацездатним членам їх сімей.

Джерело:

https://www.unian.ua/economics/finance/pereraschet-pensiy-s-1-dekabrya-komu-povysyat-vyplaty-i-naskolko-12053733.html

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць