ПЕРЕРАХУВАННЯ РОЗМІРУ СТРАХОВИХ ВИПЛАТ У ЗВ’ЯЗКУ З НЕЩАСНИМ ВИПАДКОМ НА ВИРОБНИЦТВІ ТА ПРОФЕСІЙНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ

Страхові виплати — це кошти, що виплачуються застрахованим особам у разі настання страхового випадку. Перелік обставин та професійних захворювань, за яких настає страховий випадок, визначено Кабінетом Міністрів України (постанова КМУ «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві» від 17.04.2019 р. № 337).

До страхових належать такі виплати:

  • допомога по тимчасовій непрацездатності;
  • одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності (призначається на підставі довідки МСЕК про визначення відсотку втрати професійної працездатності);
  • щомісячні страхові виплати;
  • виплати у разі переведення на легшу, нижчеоплачувану роботу;
  • щомісячні виплати дитині, яка народилася з інвалідністю, внаслідок травмування на виробництві або професійного захворювання її матері під час вагітності;
  • страхові виплати непрацездатним членам сім’ї у разі смерті потерпілого (одноразова допомога сім’ї; одноразова виплата кожній особі, яка була на утриманні потерпілого; щомісячні страхові виплати).

    Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначає підстави та порядок перерахування страхових виплат (стаття 31). Перерахування може бути як індивідуальним, пов’язаним з обставинами конкретної людини, так і масовим.

         Індивідуальне перерахування щомісячних страхових виплат проводиться у зв’язку зі зміною ступеня втрати професійної працездатності людини (у %) або зміною складу сім’ї померлого. Таке перерахування здійснюється за відповідним зверненням потерпілого або члена його сім’ї.

         Масове перерахування проводиться без звернення людини щороку, з 1 березня, на коефіцієнт, що враховує показники зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

          У 2023 році коефіцієнт збільшення страхових виплат становить 1,197 (в межах максимального розміру). В результаті перерахування виплати розмір збільшення не може перевищувати 1500 гривень (п. 9 постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 р. № 168).

Увага! Нарахована раніше сума щомісячної страхової виплати не підлягає зменшенню.

Джерело: Пенсійний фонд України

Журнал «Охорона праці і пожежна безпека»

Департамент охорони праці апарату ФПУ

НОВИНИ ЧЛЕНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ

2023-03-29 10:43:19ПМГУ. Україна: битва за відновлення

2023-03-28 15:26:34ПРОФБУД. Підтримка чернівецькому професійному будівельному ліцею

2023-03-28 15:08:09АТОМПРОФСПІЛКА. Побудова інформаційних комунікацій у профспілковому середовищі

2023-03-28 14:55:01КІРОВОГРАДЩИНА. Підписано Угоду про співпрацю між управлінням Пенсійного фонду області та профспілками

2023-03-28 14:42:58КИЇВЩИНА. Підписано меморандум про співпрацю КОРПС з Держпраці

ВСІ НОВИНИ

АРХІВ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць