ПРО ПІДВИЩЕННЯ ПЕНСІЙ ТА ІНШИХ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ З 1 КВІТНЯ 2024 РОКУ

З 1 квітня 2024 року буде проведено автоматичний перерахунок пенсії працюючим пенсіонерам, пенсію яким призначено відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 (далі – Закон №1058).

Такий перерахунок провадиться без звернення пенсіонера, якщо після призначення чи попереднього перерахунку пенсії він продовжував працювати і станом на 1 березня ц.р. набув не менше 24 місяців страхового стажу.

Особливістю зазначеного перерахунку є те, що органами Пенсійного фонду України його буде проведено з невеликою відстрочкою у часі, коли роботодавцями буде здано звітність із сплати ЄСВ за І квартал 2024 р., тобто після 10 травня. Підвищений розмір пенсії зазвичай виплачується у червні місяці, із здійсненням доплати до отриманої пенсії з квітня місяця.

Розмір підвищення пенсії індивідуальний у кожному випадку, оскільки залежить виключно від даних кожного пенсіонера.

При проведенні такого перерахунку пенсії, як правило, використовується середня заробітна плата пенсіонера, яка склалася на момент призначення пенсії. Якщо ж після призначення пенсії заробіток пенсіонера істотно збільшується, що сприяє збільшенню індивідуального показника середньої заробітної плати, то при перерахунку пенсії з 1 квітня враховується як збільшена тривалість страхового стажу, так і підвищена середня заробітна плата (із застосуванням  показника середньої заробітної плати, який використовувався при призначенні пенсії).

Автоматичний перерахунок пенсії провадиться також пенсіонерам, які після призначення (попереднього перерахунку) пропрацювала менше ніж 24 місяців, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії станом на 01 березня минуло два роки.

Щодо працюючих пенсіонерів, право на перерахунок у зв’язку із набуттям 24 місяців страхового стажу у яких настає раніше, або пізніше терміну проведення автоматичного перерахунку пенсій, то вони можуть самостійно звернутися за його проведенням  у обраний для них спосіб (безпосередньо до органів Пенсійного фонду чи за допомогою електронних сервісів) після того як набудуть на нього право.

При цьому, все більше працюючих пенсіонерів використовують переваги автоматичного перерахунку пенсії. Якщо працюючий пенсіонер не звернувся особисто за таким перерахунком, коли набув необхідні 24 місяці страхового стажу, то з 1 квітня органи Пенсійного фонду проведуть такий перерахунок автоматично, що відбуватиметься і у наступних періодах, поки пенсіонер продовжуватиме працювати.

Також з 1 квітня ц.р. у зв’язку з підвищенням мінімальної заробітної плати проведено перерахунок пенсій непрацюючим пенсіонерамякі досягли 65 років, та мають страховий стаж 35 років – чоловіки, 30 років – жінки. Відповідно до статті 28 Закону №1058  мінімальний розмір пенсії таких осіб не може бути меншим 40% від мінімальної зарплати.

Оскільки розмір мінімальної зарплати з 1 квітня 2024 р.  збільшився до 8000 грн, тому з квітня пенсія зазначеної категорії пенсіонерів не може бути меншою 3200 грн.

   Підвищуються з 1 квітня ц.р. і страхові виплати та щомісячна грошова компенсація за надання соціальних послуг потерпілим на виробництві та від професійного захворювання, розміри яких обчислюються виходячи із розміру мінімальної заробітної плати.

Зросли також розміри щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, встановленої Законом України «Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян» від 27.07.2022  №2454, зокрема, особам, які брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України та яким, починаючи з 2014 року, присвоєно звання Герой України з врученням ордену «Золота Зірка», нагородженим орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом «За мужність» трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів, а також членам сім’ї загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, на яких поширюється дія зазначеного Закону.

Управління соціального страхування

і пенсійного забезпечення апарату ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць