ПРОФІЛЬНИЙ КОМІТЕТ ВРУ РЕКОМЕНДУВАВ РОЗГЛЯНУТИ ТОКСИЧНИЙ ЗАКОНОПРОЄКТ № 5371 У ДРУГОМУ ЧИТАННІ.

ГОЛОВА СПО ОБ’ЄДНАНЬ ПРОФСПІЛОК ГРИГОРІЙ ОСОВИЙ ЗВЕРНУВСЯ ДО ГОЛІВ ФРАКЦІЙ ТА ДЕПУТАТСЬКИХ ГРУП У ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

7 червня 2022 року Комітетом з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів ухвалено рішення направити законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність» на розгляд Верховної Ради України у другому читанні.  Розгляд цього токсичного проєкту у парламенті можливий на пленарному тижні 13-17 червня поточного року.

Незважаючи на певні трансформації норм проєкту № 5371, підготовленого профільним Комітетом до другого читання, правова позиція СПО об’єднань профспілок щодо невідповідності законопроєкту євроінтеграційним прагненням українців залишається не змінною.

Закладені у проєкті  механізми крайньої форми лібералізації трудових відносин призведуть до їх розбалансування та перекосу на суто індивідуальне договірне регулювання. Це у свою чергу призведе до дискримінаційного обмеження трудових права і гарантій мільйонів працівників, які працюють на підприємствах чисельністю до 250 осіб.

Проти таких новацій, застерігають керівництво парламенту України у своєму спільному листі від 1 червня 2022 року Генеральний секретар Міжнародної конфедерації профспілок (МКП) Шаран Барроу і Генеральний Секретар Європейської конфедерації профспілок (ЄКП) Лука Вісентіні.

Зважаючи на зазначене, Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий звернувся до голів фракцій та депутатських груп у Верховної Ради України стосовно доведення до народних депутатів України позиції міжнародних профспілкових організацій та СПО об’єднань профспілок України про неприйнятність підтримки  законопроєкту № 5371 як такого, що викликає під час воєнного стану протестні настрої в суспільстві та  шкодить процесу вступу України до ЄС.

Прес-центр ФПУ Департамент правового захисту ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць