Резолюція ІІІ Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0 Освічена молодь – основа успішної відбудови країни»

 4-6 грудня 2024 року у м. Київ відбулося засідання ІІІ Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0» Освічена молодь – основа успішної відбудови країни.

У роботі Форуму взяли участь понад 70 молодих профспілкових лідерів, які представили всі регіони України, з понад 30 галузей економіки і сфер громадського обслуговування. До участі у Форумі було запрошено представників керівництва профспілкових об’єднань та організацій, профільних міністерств, керівників державних органів та установ, зокрема, Національного агентства кваліфікацій, представників об’єднань організацій роботодавців, молодіжних громадських об’єднань і організацій України.

Учасники Форуму, обговорили вирішальну роль молоді у процесах відновлення, розвитку та модернізації країни та профспілкового руху зокрема.

Війна, розв’язана російською федерацією, створила безпрецедентні загрози для нашого суспільства, але також відкрила можливості для консолідації й мобілізації молодого покоління задля побудови сильної, незалежної та демократичної держави.

Сьогодні українська молодь стикається з численними труднощами. Масова еміграція, внутрішнє переселення, складна ситуація на ринку праці та проблеми адаптації до нових реалій негативно впливають на молодіжний потенціал. Втрата освіченої молоді через відтік за кордон становить серйозну загрозу для національної економіки та соціальної стабільності. Разом із тим, молодь, яка залишається в Україні, демонструє високу мотивацію, стійкість і готовність брати участь у відбудові країни.

Освічена молодь залишається центральною силою у формуванні нової України і стратегічним завданням держави є забезпечення доступу до якісної освіти, яка відповідає сучасним викликам.

Одним із пріоритетних завдань є створення умов для повернення молодих українців з-за кордону, шляхом створення для них гідних можливостей для професійної самореалізації, соціальних гарантій та підтримки у відкритті бізнесу.

Учасники форуму особливу увагу приділили дискусіям щодо розвитку профспілкового руху та залучення молоді до процесів прийняття рішень.

Залучення молоді до профспілок є стратегічним кроком для зміцнення та забезпечення стійкості профспілкового руху.

Профспілки мають визначити однією із своїх стратегічних задач органайзинг молоді, оскільки лише таким чином можна забезпечити довготривалу спроможність руху виконувати покладені на нього завдання. З огляду на втрати серед молоді у військовій та цивільній сферах, вимушену міграцію та ймовірну демографічну кризу, ігнорування роботи з молоддю становитиме серйозну загрозу для розвитку профспілкового руху. У цьому зв’язку особливо важливим є розширення молодіжного представництва у виборних органах, включаючи профспілкові структури, де молоді фахівці можуть впливати на прийняття рішень і захист своїх трудових прав.

Обговоривши існуючі виклики для профспілкової молоді, від імені учасників ІІІ Всеукраїнського молодіжного форуму «Молодь для України. Україна для молоді. 2.0 Освічена молодь – основа успішної відбудови країни», звертаємося до:

  • Федерації профспілок України та її членських організацій:
    •  приділяти особливу увагу роботі з молоддю, шляхом створення програм наставництва, стажування та розроблення стратегій щодо залучення молоді;
    •  посилити регіональну співпрацю між молодіжними структурами членських організацій з метою обміну досвідом, координації заходів та реалізації спільних проектів;
    •  сприяти збільшенню представництва молоді та жінок у виборних органах профспілок та підтримати зміни до статутних документів з метою імплементації європейських підходів і моделей профспілкової роботи.
  • МКП, ЄКП, галузевих міжнародних профспілкових об’єднань, національних профцентрів та їх молодіжних органів:
    •  сприяти створенню програм підтримки для української молоді, яка перебуває за кордоном та відновленню, збереженню їх зв’язку з Україною та українським профспілковим рухом, через налагодження співпраці та реалізації спільних ініціатив молодіжних рад європейських профспілок та Молодіжної ради ФПУ;
    •  започаткувати програми обміну між європейською та українською профспілковою молоддю, які допоможуть формувати лідерські навички, та сприятимуть інтеграції української профспілкової молоді до європейської профспілкової спільноти;
    •  продовжити адвокацію на рівні європейських інституцій щодо залучення фінансування та прямих інвестицій для підтримки молоді, яка перебуває в Україні, шляхом створення конкурентоспроможних робочих місць європейського рівня, щоб мотивувати молодь залишатися в країні.

Ми переконані, що об’єднання зусиль на всіх рівнях профспілкових організацій — міжнародних, європейських та національних — стане запорукою створення умов, за яких молодь стане рушійною силою у розбудові процвітаючої, демократичної та сильної України, а також потужного профспілкового руху.

Слава Україні!

6 грудня 2024 р.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць