РИНОК ПРАЦІ: ЯКИХ СПЕЦІАЛІСТІВ ШУКАЮТЬ І ДЕ ПРОПОНУЮТЬ НАЙБІЛЬШІ ЗАРПЛАТИ

Ринок праці відновлюється після початку великої війни. Протягом 2023 року кількість вакансій на популярних агрегаторах для пошуку роботи зростала. Хоча частина територій залишається тимчасово окупованою, ринок праці за кількістю вакансій наближається до рівня, що фіксувався до початку великої війни.

У 2023 році також запустився новий напрямок на сайтах з пошуку роботи – військовий рекрутинг. Підрозділи можуть розміщувати свої вакансії, а люди – знати, на яку спеціальність та в яку частину можуть потрапити.

Вакансій стало більше, але ще недостатньо

Знайти роботу мало б стати простіше, адже кількість вакансій порівняно з 2023 роком помітно зросла. Проте стало більше й людей, які шукають роботу. За даними Work.ua, кількість вакансій збільшилася з 59,5 тис в січні 2023 року до 101 467 в листопаді і до 75,5 тис в січні 2024 року, резюме – з 4 млн до 4,3 млн.

“Для порівняння: у лютому 2022 року на сайті Work.ua було розміщено 106 746 вакансій. Якщо врахувати, що частина території України тимчасово окупована і на цих територіях, звісно ж, ми не маємо вакансій, то кількість пропозицій роботи зараз перебуває на довоєнному рівні”, – наголошують аналітики Work.ua.

Експерти відзначають нерівномірне відновлення ринку. Так, у листопаді 2023 року відновлення ринку праці в Івано-Франківській області становило 183%. Тобто роботи було майже вдвічі більше, ніж до початку великої війни. А в Херсонській області є лише 18% вакансій від кількості, зафіксованої в лютому 2022 року.

Також у певних категоріях спостерігається диспропорція між вакансіями і резюме.

“На ринку праці відчутний брак робітничих професій та лікарів. Натомість надвисока конкуренція на віддалені професії: верстальник, тестувальник, вебдизайнер, копірайтер, ретушер, відеомонтажер. У деяких галузях дефіцит кадрів, у деяких – надвисока конкуренція серед шукачів”, – додали аналітики.

На платформі Robota.ua вакансій понад 82,6 тис, що майже удвічі більше, ніж було в січні 2023 року. Зросла і кількість резюме: з 4,7 млн до понад 5,1 млн.

Пропозицій від Державного центру зайнятості теж побільшало: у січні 2023 року база центру містила 20,5 тис вакансій, у грудні – 49,3 тис. Натомість на ринку фрилансу спеціалістів ставало менше. За даними Freelancehunt, у 2023 році приріст числа фрилансерів становив 23%, а у 2022 році – 33%.

“У 2022 році через початок великої війни був сильний потік фахівців. Спеціалісти переходили в онлайн. Зараз зростання сповільнилося, але українці активно продовжують переходити на фриланс”, – пояснили у Freelancehunt.

Із замовниками інша ситуація: у 2022 році їх стало на 12% більше, у 2023 році – на 14%. Така динаміка зумовлена підвищенням попиту на ІТ-послуги.

Через велику війну мільйони українців втратили роботу, однак ринок праці відновлюється. Де пропонують найбільші зарплати та кого шукають роботодавці?

Детальніше: https://www.epravda.com.ua/publications/2024/01/9/708528/

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць