У ВЕРХОВНІЙ РАДІ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗАКОНОПРОЄКТ 5371: ОБ’ЄДНАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ СПІЛОК УКРАЇНИ ЗВЕРНУЛИСЬ ДО НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ З ВІДКРИТИМ ЛИСТОМ

У час тяжких випробувань, які випали на долю нашого багатостраждального народу, коли на плечі простих людей ліг основний тягар боротьби за свободу та незалежність Батьківщини, коли всі сили і увага людей віданні цій святій справі, законодавчий орган – парламент країни 12 травня 2022 року приймає у першому читанні законопроєкт № 5371 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність», який значно обмежує основоположні конституційні трудові права та гарантії сотень тисяч працівників цієї категорії і ставить їх у нерівні умови з іншими.

Звертаємо Вашу увагу, що цього ж дня Верховною Радою України прийнято в цілому Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників» (реєстр. № проекту 5266), в якому одним з ключових є доповнення до статті 21  КЗпП України щодо  недопущення дискримінації у сфері праці.

Протягом останніх років національні профспілкові об’єднання офіційно і публічно доводили до Президента України, уряду, керівників парламентських фракцій і груп позицію мільйонів українських працівників про не сприйняття законопроєкту № 5371, що запроваджує крайні форми лібералізації трудових відносин та дискримінацію стосовно прав працівників, які працюють на підприємствах чисельністю до 250 осіб.

Проти таких новацій, коли  порушуються  права людини,  в своїх офіційних зверненнях неодноразово застерігали керівництво української держави Соціально-економічний комітет ООН і Міжнародна організація праці.

Наукові експерти та провідні правники у сфері трудового законодавства у своїх висновках також вказують, що положення законопроекту № 5371 суперечать Конституції України, Конвенціям МОП, Директивам ЄС та на практиці призведуть до погіршення умов трудового договору для працівника порівняно з чинним законодавством через нав’язування йому невигідних умов в індивідуальному трудовому договорі, дискримінації працівників і ослаблення правозахисної ролі профспілок, як їх законних представників.

Переконані, що результатом прийняття зазначеного законопроекту в цілому стане руйнація балансу інтересів сторін трудового договору і  формалізація можливостей для абсолютного диктату роботодавця по відношенню до працівника.

З огляду на зазначене, профспілки застерігають народних депутатів України від хибних рішень, які можуть призвести до дискримінації  працівників малого і середнього підприємництва в трудових правах та небажаної дестабілізації  ситуації, що є неприпустимим в умовах воєнного стану.

У цьому зв’язку,  ще раз привертаємо  вашу увагу до виступу Президента України В. Зеленського  перед Верховною Радою України 3 травня п. р., у якому голова держави закликав народних обранців: «Не марнувати  свій час, і його час, і народу України на другорядні ініціативи й неважливі речі…». 

Ми засвідчуємо свою незмінну прихильність до соціального діалогу, комплексного підходу до реформування трудового законодавства шляхом підготовки та прийняття нового Трудового кодексу України, який би враховував міжнародні норми й соціальні стандарти, визначені конвенціями Міжнародної організації праці, законодавчими актами Європейського Союзу. Недотримання цих принципів, зашкодить швидкому вступу України до ЄС, чого всіма силами намагається досягти Український народ.

Підставою для початку такої спільної роботи соціальних партнерів є завдання Уряду, визначене підпунктом 4 пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 21.04.2022 № 2215 «Про дерадянізацію законодавства України», щодо розроблення та внесення  протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом (07.05.2022) на розгляд Верховної Ради України проекту Трудового кодексу України.

Закликаємо народних депутатів України захистити європейський вибір Українського народу та не голосувати за проект № 5371!

Голова СПО

об’єднань профспілок                                                                        Григорій ОСОВИЙ

Джерело: https://www.fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/22462-vidkritij-list-ob-ednan-profesijnikh-spilok-ukrajini-do-narodnikh-deputativ-ukrajini.html

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць