УРЯД У 2023 НА ЧВЕРТЬ ЗМЕНШИТЬ ВИДАТКИ НА БЮДЖЕТНИКІВ: ЩО ПЛАНУЮТЬ “УРІЗАТИ”

Кабінет Міністрів у 2023 році зменшить видатки на оплату працівників бюджетного сектору на 27%.

Про це йдеться у Меморандумі про економічну та фінансову політику в межах нової моніторингової програми МВФ для України, опублікованому на сайті Мінфіну.

У документі зазначається, що виклики, з якими Україна стикається через війну, примушують уряд приймати важкі політичні рішення. 

Необхідність концентрувати видатки на обороні та безпеці вимагає підвищення ефективності видатків і стримування фіскальних ризиків. Водночас потреби фінансування нових категорій витрат, пов’язаних з війною, у тому числі надання соціальної допомоги ВПО та ветеранам війни, а також відбудови та подолання наслідків агресії Росії зростають.

“З огляду на обмеження, які постають перед нами, ухвалено непросте політичне рішення – зменшити видатки на оплату праці працівників бюджетного сектору на 27 відсотків у номінальному виразі порівняно з 2022 роком”, – зазначається у Меморандумі.

Досягти скорочення видатків більше ніж на чверть планують як шляхом зменшення заробітної плати окремим категоріям працівників, так і через обмеження загальної чисельності працівників.

Також уряд ввів обмеження на збільшення соціальних виплат, дозволивши лише індексацію пенсії за правилами.

Нагадуємо:

Кабмін працюватиме над розробкою інтегрованої дорожньої карти заходів податкової політики та адміністрування податків “для якнайшвидшого відновлення довоєнного стану податкового адміністрування”.

Згідно з прогнозом у Меморандумі про співпрацю з МВФ, у 2023 році економіка України може зрости приблизно на 1%, інфляція та дефіцит держбюджету зменшаться.

Економічна правда

https://www.epravda.com.ua/news/2022/12/23/695381/

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць