ЕТАПИ ВЕЛИКОГО ШЛЯХУ. ЯК УРЯД ПЛАНУЄ ПІДВИЩИТИ ПЕНСІЇ В УКРАЇНІ У 2021 РОЦІ

У 2021 році планують ще декілька етапів підвищення пенсій в Україні. Про це у Facebook розповів прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, індексація пенсій за березень повністю завершена – виплатили 43 млрд гривень, що на 20% більше, ніж за березень 2020. Середній розмір підвищення склав трохи більше 300 гривень, індексація торкнулася 8 млн українських пенсіонерів.

Повідомляється, що:

– з 1 квітня розпочато індексацію для працюючих пенсіонерів – вона торкнеться 400-600 тисяч осіб. Збільшення пенсії визначається для кожного індивідуально в залежності від страхового стажу і заробітної плати (доходу).
– з 1 липня збільшать надбавки за понаднормовий стаж, надбавки учасникам та інвалідам війни, учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, пенсії за особливі заслуги. Буде підвищено мінімальну пенсію.
– з 1 жовтня встановлять щомісячні доплати до пенсії до 400 гривень для пенсіонерів у віці 75-80 років.
– з 1 грудня відбудеться чергове підвищення мінімальної пенсії, а також збільшення надбавок до виплат окремим категоріям.

Також цього року планується запуск накопичувальної пенсійної системи. Уряд пропонує наступну модель:

– 2% з сплачених людиною податків йдуть на особистий пенсійний рахунок;
– на цей рахунок потрапляє ще 2% ЄСВ, який платить роботодавець;
– людина сама зможе вибирати пенсійний фонд, який далі буде інвестувати кошти;
– інвестиції можуть відбуватися тільки в надійні, але не ризиковані фінансові інструменти;
– українці, які виходять на пенсію, зможуть обирати: забрати всі накопичені кошти відразу, отримувати виплати рівними – частинами і навіть залишити частину своїх виплат за спадщину;
– накопичувальна пенсійна система в жодному разі не скасовує солідарну, а буде здійснюватися додатковими виплатами.

Нагадаємо,  що підвищення виплат пенсіонерам, які досягли віку 75 років, перенесли на три місяці – на жовтень 2021-го. Таке рішення ухвалили у зв’язку з браком бюджетних коштів.

Джерело:https://fpsu.org.ua/materialy/20242-etapi-velikogo-shlyakhu-yak-uryad-planue-pidvishchiti-pensij-v-ukrajini-u-2021-rotsi.html?fbclid=IwAR3OjufbQTySraxzuNeFuGOrR3GvXS5TWM0ffxE4GfNYB_D222ymAAupSe4

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць