ВІДБУВСЯ ПРОФСПІЛКОВИЙ САМІТ НА ПІДТРИМКУ УКРАЇНИ

22 – 23 квітня відбувся профспілковий саміт на підтримку України в Любліні (Польща), де зібралося понад 110 профспілкових діячів з Європейського Союзу та України.  В роботі саміту узяв участь представник Генерального директорату Єврокомісії з питань політики європейської інтеграції.

lublincongress20245

Профспілковий саміт на підтримку України пройшов у  форматі чотирьох панелей, на яких обговорювалися різні аспекти ролі профспілок у відновленні країни та їхнього впливу на соціальний розвиток, інтеграцію до Європейського Союзу та загальну стратегію з відновлення спроможності профспілок.

Панель 1: Роль профспілок у відновленні України через соціальний діалог та колективні переговори

У цій панелі учасники обговорили значення соціального діалогу та колективних переговорів у процесі відновлення України. Було висловлено думку про те, що ефективний соціальний діалог є ключовим для забезпечення стабільності та розвитку країни. Профспілки є  важливими партнерами уряду та бізнесу в процесі розробки соціально-економічних політик та прийняття рішень.

 Панель 2: Соціальні умови в процесі відновлення

Під час цієї панелі була обговорена важливість забезпечення соціальних умов у процесі відновлення України після під час військових дій та по їх завершенню. Було підкреслено, що профспілки відіграють ключову роль у захисті прав працівників, забезпеченні гідної оплати праці та соціального захисту. Також обговорювалася необхідність удосконалення законодавства щодо праці та соціального захисту.

Панель 3Роль профспілок у процесі вступу до ЄС

Учасники обговорили, як профспілки можуть впливати на процес вступу України до Європейського Союзу. Було відзначено, що важливою умовою для вступу є виконання критеріїв щодо прав людини, праці та соціальних стандартів. Профспілки можуть допомогти в цьому, сприяючи реформам у сфері праці та соціального захисту, а також підтримуючи діалог між урядом та громадськістю.

Голова Профспілки, Юрій Піжук, під час обговорення в рамках даної панелі, наголосив на необхідності підтримки публічних службовців, які безпосередньо перші опрацьовують всю норматину базу, яка стосується євроінтеграційних процесів. Також зазначив на важливості просування цінностей соціального діалогу, на якому побудовані соціально-економічні відносини в європейських країнах, посеред усіх стейкхолдерів в Україні.

lublincongress20244

Панель 4: Відновлення впливу профспілок

На цій панелі учасники обговорили стратегії відновлення впливу профспілок у сучасному українському суспільстві. Було підкреслено важливість залучення молоді та жінок до профспілкового руху, а також розвитку нових форм організації працівників у в умовах воєнного стану.

Профспілковий саміт на підтримку України став важливою платформою для обговорення ролі профспілок у відновленні країни та їхнього впливу на розвиток суспільства. Учасники розглянули шляхи підвищення ефективності соціального діалогу, покращення умов праці та соціального захисту, а також важливість підтримки профспілок у процесі вступу до ЄС.

Саміт завершився прийняттям спільної декларації, яка зафіксувала насичений обмін думками та підкреслила основні політичні меседжі. Українські членські організації ФПУ будуть використовувати  цю декларацію у подальшій роботі

Саміт ще раз продемонстрував готовність європейських профспілок допомагати і працювати з українськими профспілками, а також довів єдність європейського профспілкового  руху у відстоюванні профспілкових цінностей.

lublincongress20242

За матеріалами Пресцентру ФПУ

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць