ВІТАЄМО УСІХ СПІЛЧАН ІЗ ДНЕМ СВЯТОГО МИКОЛАЯ!

День Святого Миколая – особливе зимове свято.

Це день вшанування пам’яті Святого Миколая Чудотворця у католиків і православних. Свято вважається одним із найбільш шанованих у православному світі і має давні традиції та прикмети, у які й до сьогодні вірять дорослі й діти.

Зазвичай, батьки в ніч напередодні торжества кладуть невеличкі подаруночки під подушку, в дитячі шкарпеточки чи взуття. Найчастіше це різноманітні солодощі, цукерки, шоколад. Вважається, що подарунки отримують чемні та слухняні дітки, а тим, хто погано поводився – варто чекати лише різочку (прутик). 

Проте маленькі хлопчики і дівчатка в очікуванні чарівного свята і подарунків не вередують і поводяться гідно, намагаючись всіляко сподобається Святому Миколаю.

Існує також загадкове повір’я: якщо в переддень чарівного свята загадати заповітне бажання, то Святий Миколай його обов’язково виконає. 

Діти, які вже вміють писати, в листах просять покровителя виконати свої мрії. Саме доброта і віра в чудеса здатна зберігати все найдорожче в людських серцях.

Вважається, що свято Миколая – останній день у році, коли можна розрахуватися з боргами. Сам він – Божий угодник – мав багатства, але регулярно ділився з нужденними.

Традиційно Святий Миколай є головним заступником рибалок і моряків, вони згадують його під час плавань, просять щедрого улову і гарної погоди.

У деяких країнах вважають, що до дітвори Святий Миколай приходить не один, а з почтом:

  • двоє янголят – вони повинні інформувати покровителя про слухняних малюків;
  • двоє чортиків, які повідомлять Святого Миколая про всі витівки малечі.

Цьогоріч свято Миколая затьмарене війною в нашій країні. Діти стали дорослішими і їм все важче вірити у дива… Проте і в дітей, і в дорослих сьогодні лише одне єдине бажання і мрія – наша перемога! 

Вітаємо усіх спілчан із цим добрим святом! Нехай Святий Миколай принесе у ваші домівки мир, спокій, добро, посмішки найменших і найрідніших, радість і порозуміння!

Ми разом віримо у нашу перемогу! 

https://pon.org.ua/novyny/9991-den-sviatogo-mykolaia-osoblyve-zymove-sviato.html

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць