ЄС : ОСНОВНІ ВИТРАТИ НА ЖИТТЯ ЗРОСТАЮТЬ В ЧОТИРИ РАЗИ ШВИДШЕ, НІЖ ЗАРПЛАТА

Українські біженці теж відчувають на собі.

.

Згідно з новими даними Євростату, основні витрати на життя, як-от житло та комунальні послуги, минулого року зросли в чотири рази швидше, ніж зарплати в Європейському союзі .

Так, згідно даних, опублікованих статистичним агентством ЄС, у 2022 році середня заробітна плата зросла на 4,4% у всьому ЄС.

Зважаючи на рівень інфляції в ЄС минулого року на рівні 9,2%, це означає, що зростання зарплати минулого року становило лише половину зростання вартості життя.

Розрив ще більший, коли йдеться про найнеобхідніші витрати на життя: витрати на житло та комунальні послуги (18%) зростали в чотири рази швидше, ніж зарплати, а транспорт і продукти харчування (12%) зростали втричі швидше. Нижче наведено дані для всіх країн-членів ЄС.

РЕАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА після врахування інфляції, впала в кожній країні-члені ЄС цього року на 9%.

Для порівняння : реальні прибутки бізнесу зросли на 1%.

Крім того, дані Єропейського центрального банку показують, що зростання норми прибутку в 2021 і 2022 роках було більшим, ніж зростання витрат на робочу силу на одиницю продукції, що означає, що зміни норми прибутку приносять більшу значущість у стимулюванні інфляції.

Коментуючи ці цифри, ГЕНЕРАЛЬНИЙ СЕКРЕТАР ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОФЕДЕРАЦІІ ПРОФСПІЛОК ЕСТЕР ЛІНЧ сказала:

«Сьогоднішні цифри є ще одним доказом того, що працівники є жертвами інфляції, а не її причиною.

«За цими цифрами стоять справжні люди, яким важко надати їх на стіл, обігріти свої домівки і навіть дозволити собі транспорт до власного місця роботи.

«Це результат того, що компанії, особливо в енергетичному та харчовому секторах, скористалися проблемами з постачанням, щоб підвищити свої ціни та отримати рекордні прибутки.

«Настав час політикам перестати карати жертву інфляції, стримуючи заробітну плату, і боротися зі справжньою причиною інфляції за допомогою додаткових податків на надприбутки».

Детальніше: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02LK65A5fs4xWSvPe8PKWAfxGiiZQTragNxGi96C6ZNgBX5mg7mxwkBe4fNfXCh58dl&id=100004858480395

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць