ЗАКОНОПРОЄКТ ПРО ДОМАШНІХ ПРАЦІВНИКІВ: ЧОГО ЧЕКАТИ?

Парламентський Комітет з питань соціальної політики підтримує законодавче врегулювання домашньої праці й імплементацію положень Конвенції Міжнародної організації праці № 189 про домашніх працівників. Йдеться про підготовлений до другого читання проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання праці домашніх працівників (№ 5695).

Під час засідання Комітету зазначили, що врегулювання на законодавчому рівні питання діяльності працівників, які на умовах трудового договору виконують роботу з обслуговування домашнього господарства, має велике значення.

По-перше, це захист прав такого працівника. Задля цього проєктом Закону визначаються обов’язкові умови трудового договору з домашніми працівниками (своєчасна заробітна плата у визначеному розмірі, державний захист від неправомірних дій роботодавця), а також надання додаткових прав і гарантій для домашніх працівників, які проживають у домашньому господарстві.

По-друге, це надання можливості домашнім працівникам формувати свою майбутню пенсію. Для цього проєкт Закону передбачає їх добровільну учать у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроєкт за реєстраційним № 5695 у другому читанні й у цілому як Закон.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Журнал «Охорона праці та пожежна безпека»

Департамент охорони праці

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць