ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ УНІВЕРСАЛЬНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА ВІД ДЕРЖАВИ

Мінсоцполітики України вийшло на фінальну стадію розробки законопроекту, яким буде запроваджено державну універсальну соціальну допомогу, що дозволить забезпечити мінімальною сумою на проживання тих, хто неспроможний сам про себе подбати.

Універсальна соціальна допомога – це сума, яка сплачуватиметься найбільш соціально незахищеним сім’ям та громадянам для забезпечення їх гарантованим мінімумом коштів на проживання. Така допомога буде насамперед спрямована на малозабезпечені сім’ї з дітьми, інвалідів та пенсіонерів. Законопроект розроблено у контексті вимог Конвенції Міжнародної організації праці (МОП), яка гарантує кожній людині грошовий мінімум для проживання.

Згідно із законопроектом, державна універсальна соціальна допомога об’єднає близько 10 розрізнених видів соцдопомоги, яку одержують українці. Передбачається, що в Україні одержувачами цієї допомоги стануть близько 7 мільйонів громадян чи приблизно кожний п’ятий.

При призначенні цієї універсальної соціальної допомоги враховуватимуть сумарний рівень доходу домогосподарства, а також його склад. Звичайно, її призначатимуть не тим, хто не хоче заробляти своєю працею, а тим, хто на даному етапі не може це робити з об’єктивних причин. Таким чином, навіть найнезахищеніші громадяни будуть захищені сумою, яку вони отримають від держави.

Крім того, одну виплату набагато простіше контролюватиме, ніж десяток. А отже, вона стане більш адресною і дійде до тих, хто дійсно її потребує, і для кого вона життєво важлива.

Детальніше: https://biz.today.ua/russkyj-kazhdyj-pyatyj-ukraynets-poluchyt-unyversalnuyu-sotsyalnuyu-pomoshh-ot-gosudarstva-chto-eto-takoe-y-kto-mozhet-na-nee-rasschytyvat/

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць