ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДЬ. Кого не можна звільнити з ініціативи роботодавця?

Законодавством передбачено низку обмежень на звільнення працівників за ініціативою роботодавця. Зокрема, КЗпП забороняє звільнення вагітних жінок, матерів з дітьми до 14 років або з інвалідністю, а також одиноких матерів. Однак роботодавець може звільнити таких працівниць за однієї умови.

У випадку звільнення працівників з підстав, які кваліфікуються як звільнення (розірвання трудового договору) з ініціативи роботодавця, діють певні обмеження на звільнення окремих категорій працівників.

Зокрема, ч. 3 ст. 184 Кодексу законів про працю (далі – КЗпП) передбачено, що з ініціативи роботодавця не допускається звільнення:

– вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – ч. 6 ст. 179 КЗпП),

– одиноких матерів при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю.

Виняток: повна ліквідація підприємства, установи, організації.

Тоді допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням.

Також обов’язкове працевлаштування таких працівниць здійснюється у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору.

На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Нагадаємо, що звільнити з ініціативи роботодавця також не можна й мобілізованих працівників. За такими працівниками зберігається місце роботи та посада до фактичного звільнення з військової служби.

За матеріалами: https://kadroland.com/news/5102-kogo-ne-mozna-zvilniti-z-iniciativi-robotodavcya

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць