Заява ЄКП про війну в Україні

Протягом кількох днів після неприйнятного військового нападу Путіна на Україну ситуація залишається складною: руйнування в країні, тисячі жертв серед цивільного населення та військових, сотні тисяч біженців, які переміщені територією України та перетинають кордони сусідніх країн у небезпечних та небезпечних умовах.

ЄКП повторює своє осуд нападу, вимагає негайного припинення військових дій, виведення російських військ із країни, початку діалогу та переговорів про мир.

ЄКП вимагає, щоб інститути Європейського союзу та держави-члени:

Посилити тиск на Путіна та його уряд за допомогою всіх необхідних форм санкцій, які мають бути конкретно спрямовані на інтереси та активи російського керівництва та еліти, а також поширюватись на Білорусь за її участь у військовій агресії проти України.

Ввести заходи компенсації та альтернативного постачання, щоб зменшити негативний вплив на населення ЄС та сусідніх країн, включаючи продовження надзвичайних заходів, що використовуються ЄС для боротьби зі спалахом COVID-19:

негайно надати оборонну військову підтримку, а також фінансову та гуманітарну допомогу Україні та її населенню;

створити гуманітарні коридори, щоб біженці могли безпечно залишити країну, та розробити плани прийому та переселення на території ЄС;

забезпечити безпеку та захист кордонів і населення ЄС та сусідніх країн, які найбільш схильні до нинішніх та потенційних військових операцій Росії.

ЄКП постійно перебуває на зв’язку з українськими профспілковими колегами для забезпечення солідарності та підтримки, та у координації зі своїми членськими організаціями, МКП та PERC готова:

Активізувати мобілізаційну та лобістську діяльність на всіх рівнях для підтримки вимог ЄКП та збереження тиску на інститути ЄС та національні уряди.

Надавати фінансову та гуманітарну допомогу населенню України через українські профспілки.

Допомогти у створенні гуманітарних коридорів для допомоги біженцям.

Підтримувати членські профспілки ЄКП у країнах регіону, найбільш схильних до наслідків російських атак.

27.02.2022

Джерело: https://www.facebook.com/fpsu55/

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць