Навчання профспілкового активу спрямоване на формування профактиву, здатного до постійного оновлення знань, професійної мобільності та швидкої адаптацiї до змiн i розвитку в суспільстві, системах управлiння та органiзацiї праці та базується на принципах демократизму, наступностi та безперервностi, незалежностi вiд втручання будь-яких політичних партій, інших громадських та релiгiйних органiзацiй. Навчальний процес організується з урахуванням можливостей сучасних iнформацiйних технологій навчання.
Організаційною формою системи навчання у Профспілці виступає Центр профспілкових знань (далі – Центр).
Центр організовує свою роботу як безпосередньо, так і через свої регіональні представництва: Західне, Східне, Південне, Північне.
Навчальний процес базується на багатоступеневій системі навчання:
Категорія учасників | Форма навчання | Провайдер |
Голови первинних, територіальних організацій Профспілки, профактивісти, члени Молодіжних рад організацій Профспілки | Семінари-тренінги на тему: «Базовий курс навчання» | Регіональні представництва Центру профспілкових знань |
Голови регіональних організацій, працівники апаратів регіональних організацій Профспілки, тренери тренерської мережі | Семінари з підвищення кваліфікації | Центр профспілкових знань (м.Київ) |
Тренери тренерської мережі | Тренінги для тренерів Профспілки | Центр профспілкових знань (м.Київ) |
Члени Молодіжних рад, члени Профспілки | Семінари, тренінги для профспілкових активістів за програмами грантових організацій | Відділ навчання, інформаційного забезпечення та міжнародного співробітництва |
Органiзацiя навчання за спільним проектом з Профспілкою державних службовців Швеції здійснюється відповідно до Аплікаційної форми Проекту «Розвиток державного сектору в Україні» на 2018-2020 рр.
З метою уніфікації програми навчання за темою базового курсу навчання профактиву формується Орієнтовний тематичний план модулів в обсязі не менше 15 навчальних годин (1 навч.год. становить 60 хв.), зміни та доповнення до якого затверджуються Навчально-методичною радою Профспілки.
Кожен модуль складається з тем, які вибудовуються у логічно-змістовній послідовності викладу матеріалу та визначається обсяг його аудиторних годин.
Навчальний процес здiйснюється у таких формах: навчальнi заняття, самостiйна робота, дистанційне навчання.
До роботи у проекті залучаються тренери Профспілки, які отримали базовий курс профспілкових знань у попередні роки, та мають певний досвід навчання профспілкового активу у регіонах, а також фахові викладачі, представники шведської Профспілки Fackfӧrbundet ST, міжнародних організацій (за згодою).
Виконавчий апарат Профспілки узагальнює потреби у навчанні з урахуванням пропозицій регіональних організацій Профспілки та формуватиме навчальні групи для навчання, зокрема у регіональних представництвах Центру.
Регіональними організаціями, на базі яких створені регіональні представництва, здійснюється: підготовка пропозицій щодо потреб у навчанні серед профспілкового активу, залучення тренерів Профспілки до викладання, організаційно-технічний супровід навчального процесу (вирішення питань пов’язаних з проживанням, харчуванням, забезпечення наявності приміщення, оснащеного належними технічними засобами, для проведення навчання тощо), розробка методичних матеріалів. Для забезпечення узгодження дій в організації навчального процесу впроваджується діяльність координаторів регіональних представництв з числа працівників апаратів регіональних організацій (1 особа на кожне представництво).
Органiзацiя навчання здійснюється виконавчим апаратом Профспілки, технічне забезпечення його проведення – регіональними представництвами Центру.
Для координації роботи в регіональних представництвах вводяться координатори з числа працівників регіональних організацій Профспілки, на базі яких функціонують регіональні представництва Центру.
Під час навчання, як правило, використовуються мультимедійне обладнання, фліпчарт, інтернет-зв’язок тощо. У процесі проведення навчання здійснюється опитування, анкетування учасників щодо їх очікувань від навчання, оцінки початкової ситуації у первинній профспілковій організації, яку вони представляють та опитування після проведення навчання з виявлення змін поглядів членів профспілки на профспілкові цінності, підвищення спроможності навчених голів первинних профспілкових організацій у захисті соціально-економічних та трудових прав членів профспілки.
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць