Надайте роз’яснення щодо щорічної відпустки працівників ОМС та виплати допомоги на оздоровлення в період воєнного стану

✔️Станом на сьогоднішній день тривалість відпустки – 30 календарних днів.

Відповідно до роз’яснення НАДС «Відповіді на запитання щодо дії окремих положень Закону України від 15 березня 2022 р. № 2136 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану»» від 25 березня та роз’яснення Мінрегіону України «Деякі питання кадрового забезпечення та трудових відносин в ОМС у період воєнного стану» від 13 квітня, Закон України № 2136 застосовується до посадових осіб місцевого самоврядування лише тоді, коли ті чи інші відносини не унормовані спеціальним законом, зокрема, Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Як наголошується у вищеназваному роз’ясненні Мінрегіону України, «положення ч. 1 ст. 12 Закону № 2136 не застосовується до посадових осіб місцевого самоврядування в силу дії ч. 5 та 6 ст. 21 Закону про службу в ОМС, згідно з якими посадовим особам місцевого самоврядування надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законами України не передбачено тривалішої відпустки, з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу».

Тож посадові особи місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, станом на 20 травня, мають право на 30 календарних днів основної щорічної відпустки з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Однак, 12 травня Верховною Радою України прийнято у першому читанні законопроект (реєстраційний №7251), яким вносяться зміни й до Закону України №2136. Якщо схвалені у першому читанні зміни будуть прийняті в цілому (у другому читанні), то Закон України №2136 буде поширюватися на посадових осіб місцевого самоврядування, у статті 12 якого (в новій редакції) буде зазначено наступне: «У період дії воєнного стану надання працівнику щорічної основної відпустки обмежується тривалістю 24 календарних дні за поточний робочий рік. Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше ніж 24 календарних дні, то надання невикористаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після закінчення його дії.Невикористані дні щорічної основної відпустки, право на які працівник набув у попередні робочі роки, не надаються у період дії воєнного стану. У разі звільнення працівника у період дії воєнного стану йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної основної відпустки».

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць