Радимо спочатку звернутись з письмовим зверненням до роботодавця з проханням виплатити заробітну плату.
Звернення ви можете направити двома способами:
Типове звернення до роботодавця щодо невиплати заробітної плати Завантажити
У разі, якщо відповіді або реакції немає, рекомендуємо звернутись до Державної служби з питань праці за місцем порушення, інспектори якої мають право накладати штрафи на суб’єктів господарювання та роботодавців за порушення законодавства про працю.
Крім того, стаття 175 Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за невиплату заробітної плати, що вчиняється керівником підприємства умисно, безпідставно і більше, ніж за 1 місяць. В разі, якщо є підстави вважати, що це саме так, можна звернутись із заявою до поліції про невиплату заробітної плати та притягнення винних осіб до відповідальності.
Проте найбільш дієвий засіб – звернення з позовом про стягнення належної заробітної плати до суду. Відповідачем за такими позовами має бути підприємство, установа чи організація, а не керівник, який може бути лише притягнутий до відповідальності.
Важливо! Звертаємо вашу увагу на те, що працівники, які подають до суду позови про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, звільняються від сплати судового збору (стаття 5 Закону України «Про судовий збір»).
Крім того, ви можете звернутися до професійної спілки, членом якої ви є. Відповідно до ст. 251 КЗпП власник або уповноважений ним орган зобов’язаний на вимогу виборних профспілкових органів надати письмовий дозвіл на отримання в банках інформації про наявність коштів на рахунках підприємства, установи, організації чи отримати таку інформацію в банках і надати її профспілковому органу. У разі відмови власника або уповноваженого ним органу надати таку інформацію чи дозвіл на отримання інформації його дії або бездіяльність можуть бути оскаржені до суду.
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць