Які документи необхідно подавати при прийомі на роботу?

Відповідно до ч.2 ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати:

— паспорт (чи інший документ, що посвідчує особу);

— трудову книжку (якщо приймається на роботу не вперше).

Важливо! Документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), стан здоров’я та інші документи подаються тільки тоді, коли це прямо передбачено законодавством. 

Так, диплом або інший документ про освіту чи професійну підготовку, який підтверджує факт закінчення навчання, подають ті, хто вперше шукають роботу і не мають трудової книжки. Військовослужбовці пред’являють військовий квиток, особи, звільнені з місця відбування кримінального покарання – довідку про звільнення, неповнолітні з 14 до 16 років – свідоцтво про народження, а направлені в рахунок квоти – направлення органу з працевлаштування.

ВажливоВідомості про партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування  при прийнятті на роботу вимагати заборонено законом (ст. 25 КЗпП).

Пам’ятайте! Якщо роботодавець вимагає документи чи інформацію, не передбачену законодавством, надавати її чи ні залежить від вашої особистої зацікавленості в цій роботі і характеру документів чи інформації, що вимагається. Якщо ви добровільно погоджуєтесь надати додаткову інформацію, порушення не буде, головне, щоб вона не була потім використана проти вас з метою дискримінації.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць