Проведення семінарів, конференцій, «круглих столів»

Проведення спільних заходів за участю міжнародних партнерів є не лише платформою для обміну досвідом, але можливістю отримати нові знання про форми і методи профспілкової роботи, профспілкові цінності.

У грудні 2016 року проведено міжнародний круглий стіл «Протидія корупції – дії профспілок» за участю представників ППДУУ, Національного агентства з питань запобігання корупції, Комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції, Міністерства внутрішніх справ України, а також експерта Шведського національного агентства фінансового менеджменту Томаса К’єрфа. Під час «круглого столу» учасники обговорили проблеми корупції, сутність явища, а також поділились міжнародним досвідом боротьби з випадками незаконного збагачення.

Так, одним із найважливіших партнерів у питаннях міжнародної співпраці є Профспілка державних службовців Швеції. Реалізується спільний проект «Розвиток державного сектору в Україні» з Профспілкою державних службовців Швеції. В рамках проекту проводяться семінари, тренінги, зустрічі та круглі столи, передбачено обмін делегаціями та стажування.

Впроваджується співпраця з Американським Центром Міжнародної профспілкової Солідарності CIO-AFL Американської федерації праці, завдяки якій стало можливим проводити семінари для Молодіжної ради Профспілки.

Взято участь у підсумковій конференції моніторингової місії Панєвропейської регіональної ради Міжнародної конфедерації профспілок (ПЄРР-МКП). До складу місії увійшли керівники національних профспілок Польщі, Словаччини, Чеської Республіки та Угорщини. Під час конференції були озвучені питання та проблеми дотриманням трудових прав в Україні, становища працівників, дослідження факторів, що спричиняють масову міграцію трудового населення до країн ЄС. Детальну увагу учасники місії приділили вивченню питань реалізації соціального виміру Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, у першу чергу, щодо створення гідної системи праці, якісного громадського обслуговування, дотримання прав профспілок.

Відповідно до аплікаційної форми та перемовин із шведською стороною, для вироблення подальших стратегічних напрямів діяльності профспілки було проведено Форум профспілкових знань: «Профспілка: кроки в майбутнє», на якому обговорили стратегічні питання для подальшого розвитку Профспілки, як організації, яка рухає країну вперед та стає на захист прав своїх спілчан. Важливі стратегічні питання профспілкового руху обговорили під час засідання трьох дискусійних панелей. У Форумі взяли участь делегація Профспілки державних службовців Швеції на чолі з президентом Бріттою Лейон та делегація Галузевої профспілки працівників державних та банківських установ Республіки Казахстан.

Перша панель носила теоретичного спрямування: «Профспілковий рух: стан, виклики, перспективи» – присвячена питанням історії, викликам та змінам, які переживає профспілкових рух сьогодні. Так, учасниками дискусії було акцентовано увагу на необхідності трансформації та оновлення профспілок, осучаснення та відходу від споживацького ставлення. Григорій Осовий, голова Федерації Профспілок України, окреслив виклики, з якими стикається всеукраїнський профспілковий рух, оскільки є проблеми, які не залежать від галузі. Про тенденції міжнародного профспілкового руху поінформувала Брітта Лейон, Голова Профспілки державних службовців Швеції. На необхідності зосередження профспілкової роботи над захистом соціальних та економічних прав акцентувала увагу Олена Степаненко, представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (із дотримання соціальних та економічних прав). Роль Міжнародної організації праці у розвитку профспілкового руху наголосив Сергій Савчук, координатор Міжнародної організації праці в Україні. Важливим питанням панелі став виступ заступника голови Федерації профспілок України Євгена Драп’ятого, який окреслив основні виклики, перед якими сьогодні стоїть профспілковий рух в Україні.

Друга панель Форуму мала практичний зміст та була присвячена питанням соціального діалогу: «Соціальний діалог: вибір між партнерством чи протистоянням». Учасники панельної дискусії намагались визначити критерії успішного соціального діалогу, обговорили стан соціального діалогу в країні після зміни влади та перспективи співпраці влади та профспілок. Серед учасників панелі Олександр Шубін, заступник голови Федерації Профспілок України, Олександр Окіс, голова Національної ради посередництва і примирення, Тетяна Слюз, голова Державної казначейської служби в Україні. Учасники презентували досвід успішного ведення соціального діалогу, окреслили проблемні питання, які маємо сьогодні. Досвід ведення соціального діалогу в Швеції представила Карін Брюнзель, міжнародний секретар Профспілки державних службовців Швеції. Під час засідання панелі було презентовано відкриття Лабораторії соціального діалогу Профспілки працівників державних установ України. Ольга Петроє, директорка Інституту експертно-аналітичних та наукових досліджень, доктор наук з державного управління, радник Голови Профспілки на громадських засадах з питань соціального діалогу та колективно-договірної роботи, презентувала мету, завдання та очікувані результати роботи лабораторії.

Третя панель Форуму стала поєднанням теорії та практики, минулого та сучасного, з виробленням кроків в майбутнє. «Профспілка працівників державних установ України: кроки в майбутнє» – ця панель об’єднала експертів, фахівців, які говорили про необхідність розвитку навчання, лідерства, інформаційної та комунікаційної роботи, молодіжного руху. Кроки профспілки щодо впливу на вироблення державної політики по відношенню до державного службовця окреслив Андрій Заболотний, заступник голови Національного агентства України з питань державної служби. Погляд з боку міжнародного досвіду та важливість лідерства для Профспілки працівників державних установ України підкреслив Мікаель Андрессон, омбудсмен Профспілки державних службовців Швеції. Директор «Інституту розвитку профспілкового руху» Михайло Чаплига, наголосив, що основним питанням успішного майбутнього є відхід від радянського погляду на профспілки. Оксана Гузь, голова Молодіжної ради Профспілки, зазначила, що сьогодні Профспілка має професійну, відповідальну молодь, яка готова до активних дій. Це молодь, якій потрібна Україна, потрібна Профспілка, готова підтримати активні дії та рухати Профспілку вперед.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць