Соціальні медіа – комунікаційний майданчик

У 2016-2020 роках роботі з соціальними медіа приділялась велика увага, враховуючи сучасні тенденції та вплив соціальних мереж на формування суспільної думки. Було взято курс на створення якісного та інформативного контенту, покращення зворотного зв’язку з користувачами, збільшення підписників сторінки в соціальній мережі Фейсбук та освоєння інших соціальних медіа.

Важливими напрямом організації інформаційної роботи залишається адміністрування сторінок в соціальних мережах. Офіційна сторінка Профспілки працівників державних установ України в мережі Фейсбук ведеться в мережі з 2014 року.

Статистка 2016-2020 років щодо динаміки кількості підписників офіційної сторінки Профспілки працівників державних установ України свідчить про зростання охоплення.

Особливе зростання кількості підписників спостерігалось у 2018-2020 роках, що зумовлено зміною підходів до комунікаційної політики організації Профспілки та приділенню значної уваги контенту в соціальних мережах. Цей показник було досягнуто шляхом безперервної роботи з профспілковим активом, регіональними організаціями, промоцією сторінки.

Сторінки в соціальній мережі активно використовуються для комунікування з членами Профспілки з різних питань соціально-економічного та правового захисту, консультацій, інформування про роботу Профспілки. Про це свідчить динаміка кількості публікацій на сторінці.

Для зворотного зв’язку використовується мессенджер повідомлень, який пов’язанний з кожною сторінкою, та дозволяє відслідковувати реакцію на повідомлення, пости та коментарі. Про зростання користувацької активності свідчить динаміка вподобань та репостів публікацій на сторінці.

У 2016 році було створено сторінку Молодіжної ради Профспілки в соціальній мережі Фейсбук. А також створено акаунт Молодіжної ради Профспілки в соціальній мережі Інстаграм та Ютуб. Наповнення та контент молодіжних комунікаційних кейсів відрізняється від загального, містить матеріали, пов’язані з молодіжним вектором діяльності, повідомлення про молодіжні програми та можливості. Про зростання ролі сторінки Молодіжної ради свідчить статистика зростання кількості підписників сторінки молодіжної ради Профспілки в соціальній мережі Facebook за період 2016-2020 років, що свідчать про зростання активності в 9 разів.

Сторінка Молодіжної ради в соціальній мережі Facebook постійно адмініструється та модерується, про що свідчить зростання кількості публікацій та контенту на сторінці, зокрема за період 2016-2020 років кількість публікацій в середньому становила 258 публікацій в рік.

Рівень охоплення публікацій складає понад 20 000 переглядів, а з окремих тематик, таких як пенсійне забезпечення, дії профспілки під час скорочення, питання заробітної плати охоплення складає понад 60 000. Покращився зворотній зв’язок: отримуємо коментарі, звернення, пропозиції. Динаміка користувацької активності на сторінці Молодіжної ради свідчить про зростання показників активності, які в середньому становлять: вподобання публікацій – 1024, репости публікацій – 624.

Протягом 2016-2020 років взято активний курс на покращення присутності регіональних організацій профспілки в соціальних мережах. Станом на 01.11.2020 року функціонує 20 сторінок регіональних організацій у мережі Facebook. У цьому році з’явились сторінки в соціальній мережі Миколаївської, Полтавської, Харківської та Запорізької обласних організацій Профспілки. Особливо активну діяльність у соціальних мережах ведуть Вінницька, Херсонська та Луганська обласні організації Профспілки. Кількість підписників сторінок коливається від 30 до 600 та більше осіб.

Діяльність у соціальних мережах є інструментом оперативної та ефективної комунікації, вивчення потреб аудиторії, а також отримання зворотного зв’язку. Свої сторінки в соціальній мережі мають також районні та первинні профспілкові організації установ, підприємств та організацій, які входять до Профспілки. Впроваджуючи знання, отримані під час семінарів базового курсу навчання з комунікації, профактивістами створено сторінки в соціальних мережах організацій профспілки різних рівнів.

Особливо слід відмітити важливість роботи та активності профспілкових активістів у соціальних медіа в період проведення профспілкою роботи з запобігання скороченню працівників райдержадміністрацій, справедливих пенсій та підвищення заробітних плат. Так активісти, які пройшли навчання і підписались на сторінки, слідкують за оновленнями на сайті, можуть вчасно інформувати членів первинних організацій про діяльність Профспілки та організацій усіх рівнів, доносити офіційну позицію профспілки, чим запобігають втраті членства та демотивації.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць