Зміцнення і розвиток зв’язків із закордонними профспілками, які входять до Інтернаціоналу громадського обслуговування (PSI)

Профспілка працівників державних установ України як активний учасник міжнародного профспілкового руху є членом глобальної федерації профспілок – Інтернаціоналу громадського обслуговування (PSI).

У 2016-2020 роках Профспілкою було взято курс на активізацію та зміцнення діяльності в рамках Інтернаціоналу громадського обслуговування. Діяльність в рамках PSI полягає в підтримці Профспілкою міжнародних акцій профспілкової солідарності, прийняття участі у заходах та програмах, а також найголовніше – приєднання до світових профспілкових цінностей: рівності, солідарності та справедливості.

Акції міжнародної профспілкової солідарності. В рамках співпраці, у 2016-2020 роках Профспілка долучилась до акцій міжнародної профспілкової солідарності з питань гендерної рівності, підвищення оплати праці, запобігання та протидії насиллю на робочому місці. Профспілка підтримала акції за підвищення заробітної плати працівниками Литви, Латвії, Естонії, Словенії. Виступили за безпеку та зупинення переслідувань профспілкових лідерів Таджикистану та Гонконгу.

В свою чергу профспілки з усього світу завжди надають підтримку профспілковому руху України у боротьбі за права людини праці. Однією з таких акцій міжнародної солідарної підтримки Інтернаціоналу громадського обслуговування став Всесвітній день дій з Україною «Руки геть від українських профспілок!». PSI звернув увагу всієї світової спільноти на проблеми та критичну ситуацію з порушенням прав профспілок та людини праці в Україні та звернулись із закликом надіслати протесні листи до українського уряду, на який масово відреагували профспілки по всьому світу.

В рамках солідарної підтримки та завдяки активній позиції Профспілки працівників державних установ України на міжнародному рівні членськими організаціями PSI:

1. Було проведено зустрічі з Посольствами України, щоб особисто вручити протестний лист та висловити свою підтримку вимогам профспілок.

2. Поширено інформацію про ситуацію в Україні та про необхідність глобальної солідарності на сторінках профспілок у соціальних медіа (використовуючи хештег #HandsOffUkraineUnions Руки геть від профспілок України) та через профспілкові ЗМІ.

Співпраця з PSI дозволила об’єднати профспілки по всій планеті у солідарності з працівниками і їхніми профспілками в Україні та сказати «Ні» просуванню урядом нового антитрудового законодавства. Інтернаціонал громадського обслуговування закликав Уряд України відкликати антитрудові законопроекти, а також наголосили, що право працівників на свободу об’єднання не підлягає обговоренню та має поважатися.

Участь у заходах, делегаціях. Активна позиція та авторитет Профспілки у рамках міжнародного профспілкового руху дозволяв представляти інтереси українських державних службовців на найвищому рівні, – у складі міжнародних делегацій. Особливо активізувалась робота по співпраці з Інтернаціоналом громадського обслуговування у 2018-2020 роках. З метою донесення до міжнародної спільноти ситуації, яка склалась навколо державних службовців, випадків дискримінації та порушення трудових прав і гарантій цієї категорії працівників та загроз, які несе в собі прийняття нового трудового законодавства України, порушення ряду міжнародних конвенцій, ратифікованих Україною та директив Європейського Союзу, передбаченими в рамках Угоди про Асоціацію, утисків профспілок, як представників інтересів працюючих Голова Профспілки бере активну участь у міжнародних заходах, які проводяться в рамках Інтернаціоналу громадського обслуговування.

22 січня 2019 року Голова Профспілки Юрій Піжук взяв участь у зустрічі у Міжнародному будинку профспілок у Брюсселі у складі делегації профоб’єднань Федерації профспілок України та Конфедерації вільних профспілок. У зустрічі приймали участь представники міжнародних профоб’єднань, глобальних профспілок, національних профцентрів, у тому числі представники профспілок Бельгії, директор Бюро МОП з питань діяльності трудящих, представники Будапештського офісу МОП. Результатом зустрічей у координації з кількома глобальними федераціями профспілок, були рішення посилення тиску на український уряд, шляхом організації глобальної профспілкової акції солідарності.

Враховуючи тотальний перегляд трудового законодавства в Україні, на пропозицію Федерації профспілок України, з метою прояву солідарності з українськими працівниками у захисті гідних трудових прав українських працівників, з 25 по 27 лютого 2020 року у Києві перебувала Місія Європейської конфедерації профспілок на чолі з Генеральним секретарем ЄКП Лукою Вісентіні. Голова Профспілки приймав активну участь у зустрічах, які проходили під час візиту Місії. Під час візиту представники міжнародного профспілкового руху оцінили зміни, що відбулися останнім часом у соціально-трудовій сфері, ознайомились з ходом реалізації соціальної складової Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. У складі Місії профспілок – Генеральний секретар ЄКП Лука Вісентіні, заступник Генерального секретаря МКП Оуен Тюдор, конфедеративний секретар ЄКП Лііна Карр, Генеральний секретар Європейської федерації профспілок громадського обслуговування Ян Віллем Гудріаан, Виконавчий секретар ПЄРР Антон Лєппік, а також керівники низки національних профоб’єднань країн ЄС. Голова Профспілки довів до міжнародного співтовариства ситуацію у сфері реформування державної служби в Україні, оплати праці та масових скорочень. 

Ратифікація конвенцій МОП. У 2019-2020 роках співпраця з Інтернаціоналом громадського обслуговування полягала в підтримці боротьби за гендерну рівність та протидію насиллю на робочому місті, зокрема щодо участі у компанії за ратифікацію Конвенції МОП 191. Профспілка підтримала кампанію до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насилля по відношенню до жінок, висловила солідарну підтримку та разом з Європейською федерацією профспілок громадського обслуговування виступила проти насилля, вимагала рівної оплати праці, рівних прав та належного забезпечення правопорядку для захисту працюючих жінок.

Двосторонні відносини. Членство Профспілки в Інтернаціоналі громадського обслуговування надає не лише можливості міжнародної профспілкової підтримки, але і розвитку міжнародних зв’язків. Наразі підписані та діють договори про співпрацю між Профспілкою працівників державних установ України з спорідненими профспілками Литви, Естонії, Латвії, Ізраїлю, Грузії, Туреччини, Азербайджану, Казахстану а також Молодіжної радою Профспілки державних службовців Вестфалії (Німеччина). Реалізується спільний проект «Розвиток державного сектору в Україні» з Профспілкою державних службовців Швеції. Впроваджується співпраця з Американським Центром Міжнародної профспілкової Солідарності CIO-AFL Американської федерації праці.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць