ЗАПИТУЙТЕ - ВІДПОВІДАЄМО

Шановні спілчани!

Своє запитання Ви можете направляти на адресу електронної пошти Херсонської обласної організації профспілки: kherson_ppdu@i.ua


В запитанні обов’язково зазначте наступні дані:
- Прізвище, ім’я, по-батькові;
- Посада за основним місцем роботи;
- Назва первинної профспілкової організації;
- Прізвище голови профкому Вашої профорганізації.

Відповіді на Ваші запитання будуть висвітлені на сторінках нашого сайту.

Детальнiше

НАШІ ПАРТНЕРИ

Керівники обласних профспілок разом з обласною владою обговорили шляхи вирішення спільних проблем


Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

 

   

08 жовтня, керівництво області зустрілось з керівниками обласних галузевих профспілок аби обговорити й окреслити шляхи подальшої співпраці влади та спілчан.

 

 Дана зустріч відбулась за ініціативи президії Херсонської обласної міжгалузевої ради профспілок, у рамках підготовки до Всеукраїнської профспілкової акції протесту, яка відбудеться в Києві 17 жовтня 2018 року проти антисоціальної урядової політики підвищення цін і тарифів, неврахування пропозицій профспілок у проекті державного бюджету на 2019 рік, а також наступу на права профспілок. Профспілкова сторона надала Вимоги учасників Всеукраїнської акції протесту профспілок, затверджені постановою Президії Федерації профспілок України 20 вересня 2018 року до Херсонської обласної державної адміністрації і Херсонської обласної ради для реагування.

 

Делегацію від профспілок очолював Добровольський Анатолій Миколайович, голова Херсонської облміжпрофради, в яку входили голови восьми обласних профспілкових організацій Херсонської облміжпрофради. Профспілку працівників державних установ України представила Людмила Татаринова.

Обласну державну адміністрацію представив Андрій Балонь, Бутрій Дмитро Стефанович, Чабан Вадим Іванович, заступники голови облдержадміністрації, Клюцевський Володимир Іванович, керівник апарату облдержадміністрації, а також керівники департаментів та управлінь Херсонської ОДА.

IMG 5748 1

IMG 5739

Херсонську обласну раду представляв перший заступник голови – Василь Зеленчук. 

Зустріч відбувалася в форматі «круглого столу». Було розглянуто низку проблемних питань, поставлених обласними галузевими профспілками, які в подальшому будуть вирішуватись керівництвом ОДА і обласної ради.

IMG 5738

Зокрема, Людмила Татаринова, голова обласної організації Профспілки працівників державних установ України констатувала про невиконання норми Закону України «Про державну службу» (розділ ХІ «Прикінцеві положення» п.14) щодо встановлення з 01.07.2018 року мінімального розміру посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення на рівні  1,75 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Відтак стає очевидною реальна загроза невиконання статті 51 Закону в цілому, а саме встановлення розміру посадового окладу державного службовця на найнижчій посаді з 01 січня 2019 року не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб. А також, звернулась до керівництва області, в межах повноважень, наданих чинним законодавством, підтримати позицію Профспілки щодо недопущення вирішення питання стосовно збалансування показників бюджету, в більшій мірі, за рахунок державних службовців та сприяти передбаченню в ньому коштів на реалізацію статті 51 Закону, а саме – забезпечення з 01 січня 2019 року розміру мінімального посадового окладу групи 9 у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів, міст обласного значення не менше двох прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого встановлено на 1 січня календарного року.

IMG 5727

Крім того, під час зустрічі голова організації профспілки працівників державних установ України Людмила Татаринова констатувала про невиконання норми статті 250 КЗпПУ та статті 44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», попри те, що Генеральна та Територіальна угоди передбачають заходи щодо реалізації зазначених норм чинного законодавства про зобов’язання роботодавців відраховувати кошти первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці.

Людмила Григорівна звернулась до керівництва облдержадміністрації з проханням щорічно під час формування проектів Державного бюджету України передбачати в бюджетному запиті відповідні кошти та докладати усіх ймовірних зусиль по його захисту, а до керівництва обласної ради з проханням щорічно під час формування проектів обласного бюджету передбачити в ньому відповідні кошти, зокрема на оздоровлення дітей, та докласти усіх ймовірних зусиль по його захисту.

Також, Людмила Татаринова звернула увагу на необхідність посилення контролю за виконанням розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації №109 від 27.02.2015 р. «Про подальше поглиблення соціального діалогу та співпраці між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, організаціями роботодавців та профспілковими організаціями області», та внесла пропозицію активізувати соціальний діалог з роботодавцями, шляхом видання відповідного доручення голови облдержадміністрації щодо зобов’язання керівників:

1. Включити до складу  колегій структурних підрозділів облдержадміністрації та райдержадміністрацій керівників галузевих профспілкових організацій.

2. Спільно з організаціями профспілок та роботодавців сприяти створенню первинних організацій профспілок та укладанню колективних договорів на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності. Не допускати внесення до колективних договорів та угод норм, що погіршують становище працівників порівняно з генеральною, галузевою, територіальною угодами. 

3. При формуванні місцевих бюджетів передбачати видатки на фінансування бюджетних організацій відповідно до статті 19 Закону України «Про охорону праці» та статті 44 Закону України  «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».

IMG 5769

Учасники зустрічі торкнулись питань різного характеру та у форматі запитань-відповідей обмінялися пропозиціями й побажаннями стосовно подальшої взаємодії на шляху вирішення актуальних для громадськості області позицій.

Відтак дійшли спільної думки в тому, що лише шляхом діалогу, дискусій та відкритого спілкування можна досягти позитивних результатів.

Більше фото на сайті Херсонської обласної міжгалузевої ради Профспілок у розділі “Фотогалерея”http://omrp.ks.ua/fotogalereya.