ЗАПИТУЙТЕ - ВІДПОВІДАЄМО

Шановні спілчани!

Своє запитання Ви можете направляти на адресу електронної пошти Херсонської обласної організації профспілки: kherson_ppdu@i.ua


В запитанні обов’язково зазначте наступні дані:
- Прізвище, ім’я, по-батькові;
- Посада за основним місцем роботи;
- Назва первинної профспілкової організації;
- Прізвище голови профкому Вашої профорганізації.

Відповіді на Ваші запитання будуть висвітлені на сторінках нашого сайту.

Детальнiше

НАШІ ПАРТНЕРИ

Херсонська обласна організація Профспілки приєдналась до Всеукраїнського флешмобу з нагоди Дня місцевого самоврядування


Рейтинг пользователей: / 0
ХудшийЛучший 

   ОК Вимагає ЗУ СОМС 

     Херсонська обласна організація Профспілки працівників державних установ України приєдналася до флешмобу з нагоди Дня місцевого самоврядування, організатором якого виступив Центральний комітет Профспілки працівників державних установ України.

ХОМРП ВИМАГАЄ

      Метою акції є привернення уваги до питання якомого швидшого прийняття Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

     У флешмобі візмуть участь члени виборних органів організацій  Профспілки працівників державних установ України всіх  рівнів. 

Президія вимагає

     Ця акція до Дня місцевого самоврядування відбудеться  в усіх регіонах України. 05 грудня  п.р. до флешмобу приєднались профспілкові активісти державних установ Херсонщини.

    Одночасно Центральний та обласні комітети Профспілки надсилають листи до голови Верховної Ради України А.В. Парубія щодо прискорення прийняття Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». 

МР вимагає

     Повний текст Звернення комітету Херсонської обласної організації Профспілки працівників державних установ України - ДОДАЄТЬСЯ. 

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Комітету Херсонської обласної організації

Профспілки працівників державних установ України

Вельмишановний Андрію Володимировичу!

      В Україні триває реформування моделі управління в державі, зокрема триває реформа місцевого самоврядування, яка передбачає встановлення нових правових та організаційних засад служби в органах місцевого самоврядування як професійної та політично неупередженої діяльності на благо держави і громади.

Проте, комітет Херсонської обласної організації Профспілки працівників державних установ України констатує, що правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови, загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування визначає Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» від 07.06.2001 р. № 2493-ІІІ.

У 2015 році було розроблено нову редакцію закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Законопроект передбачав створення правових передумов для підвищення престижності служби в органах місцевого самоврядування, врегулювання статусу службовця органу місцевого самоврядування; рівний доступ до служби, прозоре прийняття на службу, матеріальні та соціальні умови, стимулювання кар’єрного зростання, деполітизацію. В свою чергу, у лютому 2017 року новий Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» було прийнято Верховною Радою України в цілому. Разом з тим, через ветування Закону Президентом України, він так і не вступив в силу.

Одночасно, комітет Херсонської обласної організації Профспілки відмічає, що з 1 травня              2016 року вступила в дію нова редакція Закону України «Про державну службу» № 889-VIII (далі - закон № 889). Цим законом визначаються правові та організаційні засади публічної, професійної державної служби. Серед його новацій – сучасні умови оплати праці, матеріального стимулювання. Таким чином, невизначеність з введенням в дію Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» призвела до того, що наразі мають місце різні підходи в оплаті праці для посадових осіб місцевого самоврядування та державних службовців.

На сьогодні проблемними питаннями на службі в органах місцевого самоврядування, зокрема, є: визначення розмірів посадових окладів, надбавки за ранг та за вислугу років посадових осіб. Адже до набрання чинності закону № 889, умови оплати праці, розміри посадових окладів цієї категорії працівників були прирівняні до умов оплати праці державних службовців. Такий стан справ викликає справедливе нерозуміння і невдоволення в колективах органів місцевого самоврядування всіх рівнів та об’єктивно спричиняє відтік кваліфікованих кадрів.

Враховуючи гостроту порушеного питання та його прямий вплив на ефективність впровадження посадовими особами місцевого самоврядування започаткованих в країні реформ, обласний комітет Профспілки наполягає якомога швидше прийняти Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

Наша профспілкова позиція полягає у створенні державою правових передумов для підвищення рівня соціального та економічного захисту посадових осіб місцевого самоврядування. Крім того, ми переконані, що прийняття зазначеного Закону дозволить досягти відчутних позитивних змін в реформуванні місцевого самоврядування та створить фундамент для формування в Україні ефективної та престижної служби в органах місцевого самоврядування.

Віримо, що наша позиція знайде Вашу підтримку!

З повагою, за дорученням обласного комітету 

Голова облорганізації Профспілки  працівників держустанов України                                                   Л.Татаринова