Майже кожному громадянину України бодай раз у житті доводиться укладати трудовий договір. Укладаючи трудовий договір працівник розраховує, що буде отримувати вчасно і належного розміру заробітну плату та, що умови праці відповідатимуть встановленим нормативам, зокрема, нормативам тривалості робочого часу та відпочинку.
Проте, ніхто не застрахований від свавілля окремих роботодавців, керівників підприємств, організацій.
У випадках порушення трудових прав, працівнику самотужки важко щось протиставити “могутньому босу”, що в кінцевому випадку, як свідчить статистика, призводить до незаконного звільнення або навіть невиплати належної заробітної плати та інших порушень законодавства про працю.
Поодинці працівників легше зламати: залякати, звільнити, затягати по судах. Разом працівники – сила. При чому, чим більше працівників об’єднуються для захисту своїх порушених прав, тим вони сильніші, тим ефективніше вони можуть захистити свої права та домогтись виконання роботодавцем законних вимог трудового колективу.
Прийнявши Конституцію України, Закон України “Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”, держава надала громадянам можливість на основі вільного волевиявлення без будь-якого дозволу створювати професійні спілки, вступати до них та виходити з них на умовах і в порядку, визначеному їх статутами, брати участь у роботі профспілок.
При чому, якщо вас в колективі троє і більше, то незалежно від форми власності вашого підприємства ви вже можете створити профспілку.
Джерело: https://minjust.gov.ua/m/prava-ta-obovyazki-profspilok
Якщо вступити до Профспілки ви маєте особисте бажання, то це також реально! Для цього Вам необхідно написати Заяву на вступ до президії регіональної організації.
* надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць