Соціальний діалог

Важливим інструментом впливу на вирішення трудових та соціально-економічних проблем спілчан є розвиток соціального діалогу та укладання колективних договорів.

Удосконалення колдоговірної роботи, охоплення угодами і колективними договорами всіх членів профспілки, обов’язкове підбиття підсумків виконання зобов’язань, підвищення якості змісту колдоговорів, встановлення додаткових пільг та гарантій для працюючих обласним, територіальними та первинними  комітетами здійснюється таким чином, щоб вони в найбільшій мірі регулювали трудові і соціально-економічні відносини працівників і роботодавців.

Цілеспрямована та активна робота виборних профспілкових органів дозволили з 2015 року охопити колективними договорами усі установи, організації, де є організаційні ланки Профспілки.

Враховуючи, що  соціальний діалог є визнаною моделлю рішення найбільш актуальних питань соціально-економічного розвитку області і важливим для профспілок інструментом представництва і захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів людини праці в органах державної влади та у відносинах з роботодавцями, виборні органи Профспілки через своїх представників, представлені практично на всіх рівнях. На регіональному – це робота в обласній  соціально-економічній раді, колегіях, постійно діючих комісіях, робочих групах в місцевих органах влади та органах місцевого самоврядування Херсонщини.

Використовуючи своє право, як члена колегії Херсонської обласної державної адміністрації, члена обласної соціально-економічної ради, члена обласного штабу з оздоровлення дітей, голова обласної організації Профспілки від імені виборного органу регіональної організації  Профспілки бере участь у спільних консультаціях з роботодавцями та органами виконавчої влади з питань зайнятості, охорони праці, заробітної плати, системи соціального захисту членів Профспілки, оздоровлення тощо.

Голови територіальних та первинних організацій профспілки вибудовують систему соціального діалогу, активно співпрацюючи з керівниками органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, входячи до складу колегій та громадських рад територіальних органів, обласної та районних державних адміністрацій, беручи участь у їх роботі, сесіях обласних, районних, селищних та сільських рад, різних комісіях органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Наразі обласний комітет Профспілки працює в умовах, коли, в цілому,  налагоджені хороші партнерські стосунки з соціальними партнерами. А в низці випадків наші соціальні партнери демонструють високий рівень відповідальності та розуміння нагальності вирішення питань соціально-економічного характеру в складних умовах сьогодення.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць