Умови та оплата праці

Основною мотивацією члена профспілки є його правовий захист, трудових  і соціально-економічних прав на гідну працю, достойну і вчасну зарплату.

Позитивним прикладом захисту прав найманих працівників та упередження можливих порушень трудового законодавства є консультації з керівництвом Херсонської ОДА з питань упередження масових вивільнень та мінімізації наслідків звільнення працівників, внаслідок зміни чисельності районних державних адміністрацій та їх структурних підрозділів з 01 вересня, які обком профспілки проводив у червні – серпні цього року. Рекомендації та побажання профспілкової сторони були почуті і як результат, збережено 75 робочих місць.

Значну увагу обласна організація Профспілки приділяє обстоюванню права на гідну заробітну плату через звернення до комітетів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України. Систематично проводиться моніторинг стану виплати заробітної плати державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування, аналізується стан справ щодо забезпечення фонду оплати праці за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. Активна позиція та дії обкому Профспілки дали змогу оперативно виправляти ситуацію з затримками розрахунків із зарплати працівникам місцевих державних адміністрацій Херсонщини, що мали місце у 2015,  2016 та 2019 роках.

Протягом звітного періоду дії обкому профспілки були направлені на  відстоювання позиції профспілки при формуванні бюджетів всіх рівнів, зокрема щодо видатків на оплату праці та потреб бюджетної діяльності державних установ у повному обсязі.

Комітетом Херсонської облорганізації Профспілки проводиться постійна робота з питань громадського контролю за станом дотримання норм трудового законодавства, зокрема під час скорочення штатів.

В колективних договорах та угодах передбаченні конкретні зобов’язань роботодавців щодо недопущення масових звільнень працюючих (більше 5% працівників протягом календарного року), періодичності та обсягів підвищення кваліфікації працівників, спрямування на це коштів в обсязі не менше 3% від фонду оплати праці.

Бажаєте отримувати профспілкові новини першими?

    * надсилаємо тільки корисну інформацію / * ваші данні не потраплять до третіх лиць